سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

مهمان خدا - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مهمان خدا

تهیه کننده:رقیه یحیی زاده
دستیار تهیه و منشی صحنه: نظری
کارگردان:فردین بیطرف
تصویربرداران:شهریار رفیقی-تقی قاسمپور-صادق ذاکری-حمید درواری
صدابردار:مرتضی کاظمی
مجری:رامتین چیت سازان
تدوین:علی امامی
نویسنده:حسین قربانی

نور:تقی قاسم پور

دستیار نور:جمشید صادقی

دستیار صدا: فرشید عنایتی

طراح صحنه ودکور: علی راعیانی

مدیر دکور:حمید درواری

ساخت دکور: فردین حسنی- الیاس چراغی- عابدینی- بابایی- خانم جمالی

ماه مبارک رمضان ماه خدا، ماه نزول قرآن و از شریف ترین ماه های سال است که فضیلت های بسیاری برای آن ذکر شده است. رمضان سفره ای است که بی بضاعت و بی نیاز، بر سر آن جمع اند و پیامبر گرامی اسلام درباره فضیلت و عظمت این ماه فرموده اند:"ای بندگان خدا! ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به سوی شما روی آورده است: ماهی که نزد خداوند بهترین ماه ها است؛ روزهایش بهترین روزها، شب هایش بهترین شب ها و ساعاتش بهترین ساعات است".
بر این اساس، در این ماه پرفضیلت، می بایست  به جای تکیه بر فضای گرفته و غمناک، بر فضاهای معنوی تأکید کرد. به جز این، ساخت برنامه های سرگرم کننده، می تواند سبب نشاط روزه داران گرانقدر باشد و فضاسازی و طراحی برنامه ها بر اساس اعتقادات و احترام به عامه، مأموریت و مقبولیت رسانه را تعیین و تضمین می کند و آیین های ملی و مذهبی می توانند مصداق تطابق میل مردم و مأموریت رسانه باشند.
شایسته است، صدا و سیما در این مناسبت عزیز با اتکا به شیوه های نو و ناب مسئولیتش را چون همیشه به نحو مطلوبی به انجام برساند و همواره به همراه مخاطبان، هنرمندانه به تجلی و تعالی مناسک الهی بپردازند.
آیتمهای این برنامه عبارتند از: آرم برنامه - نریشن –ترانه-پلاتو-آداب و رسوم ماه مبارک رمضان در گذشته و امروز -آیتم مسجد و رمضان (مسجدی ها )-آیتم رمضان درجبهه (آسمونی ها ) –گزارش- سی نکته از نهج البلاغه (حرف حساب)-مهمان-اشعار مازندرانی (ترنه وا) -پیامک مخاطبین –کارشناس- مناجات خوانی- دعای روز های ماه  مبارک رمضان- پخش اذان زنده در برنامه- فضای مجازی- کلام رهبری.

 

سال تولید: 1398


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ