جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

مهمان خدا - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مهمان خدا

تهیه کننده:رقیه یحیی زاده
کارگردان:فردین بیطرف
دستیاران:صدیقه قاسمی-باقر جعفری
تصویربرداران:ذاکری-قاسم پور-درواری-رفیقی
صدابرداران:موسوی-کاظمی
منشی صحنه:صفرنژاد
تدوین:حسین اصغری قاجار

عيد فطر يكى از دو عيد بزرگ در سنت اسلامى است كه درباره آن احاديث و روايات بيشمار وارد شده است. مسلمانان روزه دار كه ماه رمضان را به روزه دارى به پا داشته و از خوردن و آشاميدن و بسيارى از كارهاى مباح ديگر امتناع ورزيده اند، اكنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستين روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند می طلبند، اجر و پاداشى كه خود خداوند به آنان وعده داده است.
اميرالمؤمنين على(عليه السلام) در يكى از اعياد فطر خطبه‏ اى خوانده ‏اند و در آن مؤمنان را بشارت و مبطلان را بيم داده‏اند:
اى مردم! اين روز شما روزى است كه نيكوكاران در آن پاداش مى‏گيرند و زيانكاران و تبهكاران در آن مايوس و نا اميد مى‏گردند و اين شباهتى زياد به روز قيامتتان دارد، پس با خارج شدن از منازل و رهسپار جايگاه نماز عيد شدن به ياد آوريد خروجتان از قبرها و رفتنتان را به سوى پروردگار، و با ايستادن در جايگاه نماز به ياد آوريد ايستادن در برابر پروردگارتان را و با بازگشت‏به سوى منازل خود، متذكر شويد بازگشتتان را به سوى منازلتان در بهشت‏برين، اى بندگان خدا، كمترين چيزى كه به زنان و مردان روزه‏دار داده مى‏شود اين است كه فرشته‏اى در آخرين روز ماه رمضان به آنان ندا میدهد و میگويد:
«هان!بشارتتان باد، اى بندگان خدا كه گناهان گذشته‏تان آمرزيده شد، پس به فكر آينده خويش باشيد كه چگونه بقيه ايام را بگذرانيد.»
این ویژه برنامه تلاش می کند با دعوت از هنرمندان عرصه موسیقی و دیگر برنامه های جذاب و دیدنی فضای شاد و مفرحی را برای بینندگان فراهم کند.
دعوت از مهمانان –خوانندگان-ارایه گزارش های مردمی در جهت انعکاس حال و هوای مردم و جامعهدر جشن عید،از جمله بخشهای متنوع این برنامه است.

 

سال تولید: 1397