جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

مهر امسال با نگاه ویژه دولت به آموزش و پرورش آغاز می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مهر امسال با نگاه ویژه دولت به آموزش و پرورش آغاز می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا،محمدیوسف مهرقاسمی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران خاطرنشان کرد: این وزارتخانه مهری را آغاز خواهد کرد که با نگاه جدید و مترقی دولت یازدهم و وزیر فرهیخته خود، اجرای سند تحول بنیادین را شاهد خواهیم بود.

وی تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش امسال با 12.5 میلیون دانش آموز و بیش از یک میلیون معلم و همکار مهر را آغاز خواهد کرد و بار دیگر بارقه های امید به شگفتن در ذهن فرزندان پاک و باصفای این مرز و بوم نقش خواهد بست.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان عباس آباد گفت: آموزش و پرورش استان مازندران امسال با 470 هزار دانش آموز و 42 هزار همکار همنوا با دیگر استان های کشور به استقبال مهر می رود تا به تحقق اندیشه والای دولت همت گمارد.

مهرقاسمی تصریح کرد: آموزش و پرورش شهرستان عباس آباد با حدود 8 هزار دانش آموز، 639 معلم و فرهنگی، 57 مدرسه و 339 کلاس درس با آمادگی کامل به استقبال ماه مهر می رود.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش عباس آباد در حوزه ستادی با برگزاری جلسات متعدد پروژه آماده سازی مدارس برای بازگشایی در فصل تابستان، در حالی به استقبال بازگشایی مدارس می رود که خود را برای آغاز بزرگترین رویداد علمی و فرهنگی رسمی کشور آماده کرده است.

مهرقاسمی افزود: در روز 31 شهریور روز شکوفه ها با حدود 749 دانش آموز کلاس اولی، اولین زنگ مهر مدارس ابتدایی شهرستان نواخته می شود و مسوولین شهرستانی با ورود به مدارس تعیین شده به استقبال نخستین روز خاطره انگیز کلاس اولی ها می روند.

مدیرآموزش و پرورش عباس آباد گفت: در نخستین روز رسمی بازگشایی مدارس شهرستان اولیاء به همراه مسوولین و نماینده پرتلاش شهرستان با حضور در مدارس تعیین شده در دبستان قرآنی فردوسی نیز حاضر می شوند و پس از نواختن زنگ رسمی آغاز مدارس و همراهی در اجرای برنامه استقبال از نخستین روز بیاد ماندگی ماه مهر، ساختمان مرکز دارالقرآن آموزش و پرورش عباس آباد را نیز افتتاح می کنند.

وی در ادامه از فرماندار، نماینده این شهرستان در مجلس، بخشداران، ائمه جمعه، شهرداران و اعضای شورای شهر و شهرستان، خیرین خیرخواه، هیات امناء مدارس و دیگر مسوولان این شهرستان برای همکاری در بازگشایی مدارس تقدیر کرد.