جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

مهربانو - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مهربانو

کارگردان:فردین بیطرف
دستیار تهیه:مهدی نظری
مجری:فاطمه محمدی نژاد
نور:تقی قاسم پور
صدابردار:مرتضی کاظمی
تصویربرداران:تقی قاسمپور-مجتبی رفیقی-محمدصادق ذاکری

بیستم جمادی الثانی هر سال، روزی پر از خاطره و معنویت است؛فاطمه، كوثر پيامبر و نمونه كامل زنان مسلمان است، و زهرا همانگونه كه از نامش پيداست، درخشانترين چهره و زيباترين الگو براي تمامي بانوان با فضيلت در طول تاريخ است.

فاطمه در خانه‌اي كه ريشه‌دارترين خاندان قريش است بدنيا آمد، پدرش، صادق اميني كه احدي از قريش به پايه شرافت و امانتش نمي‌رسد، مادرش، بانويي كه در مكه از نظر شرافت و عزت و رفعت همانندي ندارد، خانه‌اي كه عرب در اصالت و كرامت و پاكي براي آن مانندي نمي‌شناخت. فاطمه از اين فضاي پاك و روحاني خانه پيامبر بهره مي‌جست و از چشمه زلال معارف ناب اسلامي كه سرچشمه‌اش پيامبر بود سيراب مي‌شد. زهرا در بستر حوادثي كه چون نسيم تندي با مرگ مادر وزيدن گرفت بزرگ شد، به راستي كه خداوند متعال، فاطمه زهرا(س) را به بيشترين سهم از رنج و امتحان و آزمايش‌هاي بزرگ و تحمل بي‌نظر گرامي داشت! براي او مقدر كرده بود كه شاهد آن محنت و ابتلاي عظيم از همان دوران كودكي باشد.

گر چه عمر فاطمه(س) كوتاه بود، ليكن از آموزگاري چون پيامبر و از مادري چون خديجه و نيز فرشتگان الهي درس آموخت و الگوي تمام عيار صالحان و پرهيزگاران روي زمين شد. او بسان رسول خدا(ص) سخن گفت و نزد آن حضرت جايگاهي والا و بس رفيع داشت.
و چه زیبا تولد این بانوی گرانقدر به ابتكار بنیانگذار جمهوری اسلامی– امام خمینی (ره) – روز زن و روز مادر نام گرفت؛"اگر روزی باید روز زن یا روز مادر باشد،چه روزی والاتر و افتخارآمیزتر از روز ولادت با سعادت فاطمه زهرا سلام الله علیهاست؛زنی كه افتخار خاندان وحی است و چون خورشیدی بر تارك اسلام عزیز می درخشد."
این ویژه برنامه با آیتمهای متنوعی چون:مهمان-گزارش-وله-موسیقی-گزارش و .... از قاب شبکه استانی به طور زنده پخش می شود.تهیه کننده:رقیه یحیی زاده

 

سال تولید: 1397