جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

مهار حریق یک واحد مسکونی در تنکابن - نمایش محتوای خبر

 

 

مهار حریق یک واحد مسکونی در تنکابن

عقیل عشوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در تنکابن گفت: با اطلاع‌رسانی سریع و حضور به موقع نیروهای واحد آتش‌نشانی، یک واحد مسکونی قدیمی در کوچه بهادری تنکابن مهار شده و از گسترش بیشتر دامنه آتش پیشگیری شد.

شهردار تنکابن افزود: این حریق در زمانی که مالک در خانه نبود به وقوع پیوست اما اطلاع‌رسانی به موقع همسایه‌گان این ملک منجر به اقدام سریع آتش‌نشانی و مهار آن در نقطه کانونی اولیه آن شد که جلوی بروز خسارات بیشتر به اموال و اماکن مسکونی را نیز گرفته است.

مسئول واحد آتش‌نشانی شهرداری تنکابن نیز در این مورد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در تنکابن گفت: با اطلاع از برخواستن دود از یک واحد مسکونی قدیمی در کوچه بهادری واقع در جنب شعبه مرکزی بانک سپه تنکابن نیروهای امدادی آتش‌نشانی به سرعت در محل حاضر شدند.

مهرداد کیا اظهار داشت: با اطلاع از این که مالک خانه حضور ندارد برابر قوانین اقدام به گشودن درب منزل انجام شده که طی آن با اقدام به موقع نیروها، آتش‌سوزی که در یکی از اتاق‌های طبقه اول یک ساختمان تقریباً قدیمی روی داده بود مهار شد.

کیا بیان داشت: منشا آتش‌سوزی به احتمال زیاد بر اثر اتصال سیم برق بوده که در خانه‌های قدیمی به طور معمول فرسوده‌اند، هرچند در این ارتباط تحقیقات کارشناسی در حال انجام است و متعاقبا طی گزارشی اعلام می‌شود.

وی افزود: بر اثر این حریق به لوازم خانگی، صوتی و تصویری، فرش و نظایر آن خسارت وارد شده است.

مسئول واحد آتش‌نشانی شهرداری تنکابن گفت: ماموران آتش‌نشانی برای ارائه خدمات که به صورت اورژانسی و سریع هستند مشکلات زیادی دارند که از جمله آن‌ها ترافیک و عدم همکاری برخی از رانندگان طول مسیر است.

این مسئول افزود: پارک خودروها در مکان‌های نامناسب به‌ویژه در مناطقی از کوچه‌ها که گلوگاهی و باریک است و نیز پارک در برابر پل مقابل دروازه‌های منازل نیز از جمله موانع بر سر راه اقدامات امدادی از جمله آتش‌نشانی است.

کیا تأکید کرد: در مناطق شمالی بیشتر خانه‌هایی که بافت فرسوده‌اند دارای سقف‌های بام شیروانی و غالبا دارای سقف با زیرسازی چوبی و لمبه هستند که خود در گسترش حریق موثر است.

وی افزود: بهره‌گیری از تسهیلات ویژه احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده و اعطای مشوق‌های ویژه نوسازی از سوی شهرداری فرصت مناسبی برای ایمن‌سازی منازل محسوب می‌شود که مالکان بافت‌های فرسوده می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند گردند.

مسئول واحد آتش‌نشانی شهرداری تنکابن تصریح کرد: در مواقع بروز بحران و آتش‌سوزی بهترین عمل قطع سریع جریان گاز و برق خانه است و بعد از آن اطلاع‌رسانی به واحدهای آتش‌نشانی بوده و در این راستا هیچ‌گاه نباید اقدامی خودسرانه انجام داد زیرا در برخی از موارد حتی ریختن آب بر روی آتش به جای اطفا آن، سبب افزایش دامنه حریق می‌شود پس بعد از قطع جریان گاز و برق سریعا مراتب را به نشانی درست به ایستگاه آتش‌نشانی اطلاع‌رسانی کنید.

به گزارش فارس، شهر تنکابن دارای دو ایستگاه آتش‌نشانی است و لزوما با توجه به گستردگی حوزه شهری، جمعیت و ترافیک شهری ایجاد دو ایستگاه دیگر در این شهر امری الزامی است.