جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

مهاجرت مانع جذب سوادآموزان در بهشهر است - نمایش محتوای خبر

 

 

مهاجرت مانع جذب سوادآموزان در بهشهر است

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالقاسم ثلاثی ظهر سه شنبه در جلسه سوادآموزی شهرستان با اشاره به شناسایی افراد بی سواد در شهرستان بیان داشت: مهاجرت و جابجایی محل سکونت از جمله مسائلی است که در جذب افراد بیسواد با آن مواجه هستیم.

وی با تاکید بر همکاری بخش های مختلف برای ریشه کنی بیسوادی در شهرستان یادآورشد: در حال حاضر 250 نفر در دره های مختلف سوادآموزی شرکت دارند و در دو سال اخیر نیز 800 نفر از افراد بیسواد از نعمت سواد بهره مند شده اند.

وی جامعه آماری افراد بیسواد را طبق سرشماری سال 90 در شهرستان بیش از هزار و 500 نفر بیان کرد و گفت: بیش از نیمی از این افراد تاکنون سواددار شده اند.

ثلاثی با اشاره به اینکه تا پایان برنامه پنجم باید معضل بیسوادی ریشه کن شود، خواستان همکاری بخش های مختلف برای تحقق این هف شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهشهر تصریح کرد: ریشه کنی بیسوادی نیازمند تلاش و برنامه ریزی همه بخش ها از جمله آموزش و پرورش، نهادهای مسئل و همکاری و یاری خانواده هاست.

عبدالله ریاحی معاون فرماندار شهرستان بهشهر نیز شناسایی افراد بیسواد را گام نخست برای اجرای طرح سوادآموزی بیان کرد و گفت: نیاز است تا خانواده در این امر به کمک بخش های مختلف و دستگاههای مسئول آیند.