جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

منویات مقام معظم رهبری باید همچون رساله عملیه مد نظر مسوولان باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

منویات مقام معظم رهبری باید همچون رساله عملیه مد نظر مسوولان باشد

مدیران وعده بی مورد مرتبط با شعار سال به مردم ندهند.
آیت الله ˈ نورالله طبرسی ˈروز چهارشنبه در مراسم گشایش نمایشگاه تجسمی فاطمیه ( س) در محل میدان ولی عصر شهر ساری همچنین گفت: باید همه به مفاهیم مطرح در نام گذاری های سالانه عمل کنند در حالیکه برخی از افراد از نامگذاری های سال فقط در حد شعار دنباله روی و پیروی می کنند.

وی با تاکید مجدد بر این نکته که باید منویات مقام معظم رهبری در قالب شعار سال اجرایی و عملیاتی شود، بیان داشت: استاندار به عنوان نماینده عالی دولت در مازندران باید به تشکیل ستادی متشکل از مدیران حوزه اقتصادی و فرهنگی ، شعار سال رهبری را اجرایی و محقق کند.

آیت الله طبرسی به شرایط تحریم و چالش های اقتصادی مردم اشاره کرد و بیان داشت: مردم همراه و همدل با منویات رهبری هستند ولی برنامه ریزی ، مدیریت و نظارت مسوولان نیز بسیار مهم و جدی است.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه ساری در ادامه به تعطیلات نوروزی و مقارن شدن آن با ایام فاطمیه اشاره کرد و اظهار داشت: رعایت مسایل دینی و اعتقادی در کنار شادی های تعطیلات نوروزی ضروری است.

وی از عید نوروز به عنوان عید طبیعت یاد کرد و گفت: صله رحم و دیدار خویشاوندی در عید نوروز باید به عنوان یک سنت حسنه بیشتر از همیشه ترویج شود.

آیت الله طبرسی به اهمیت گسترش و نهادینه شدن فرهنگ فاطمیه اشاره کرد و گفت: برپایی نمایشگاه فاطمیه در ساری اولین فعالیت فرهنگی استان مازندران در راستای منویات مقام معظم رهبری است.

وی ضمن تقدیر و تشکر از شهردار و اعضای شورای اسلامی مرکز استان مازندران ، گفت: نمایشگاه تجسمی فاطمیه ساری در واقع نمایشگاه واقعیت تاریخی فرهنگی شیعیان است.

ربیع فلاح استاندار مازندران نیز در این مراسم ، نمایشگاه تجسمی فاطمیه را یک فعالیت فرهنگی دینی فاخر دانست و گفت: بر اساس منویات مقام معظم رهبری فرهنگ بالاتر از اقتصاد است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی آحاد مردم به ویژه مسولان باید فرمان رهبری را در حوزه فرهنگ و اقتصاد مورد توجه جدی قرار بدهند، اظهار داشت: استانداری دست نیاز برای اجرای فعالیت های فرهنگی مروتبط با اعتقادات دینی و سنتی دراز می کند.

فلاح تاکید کرد: البته باید کیفیت اجرای فعالیت فرهنگی مورد توجه قرار بگیرد.

وی به مشکلات و چالش های اقتصادی مازندران اشاره کرد و بیان داشت: با تبیین برنامه ها، سال 93 ،سال شکوفایی اقتصاد استان نیز خواهد بود.

نمایشگاه تجسمی فاطمیه تا بیستم فروردین دایر است و شهروندان علاقمند به ویژه مسافران و گردشگران می توانند از این نمایشگاه دیدن کنند.