جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

منزل به منزل عاشقی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

منزل به منزل عاشقی

Loading the player...

عنوان برنامه ای است که به تهیه کنندگی جواد کردان، هر شب از ساعت 19:15 به مدت 30 دقیقه از شبکه استانی مازندران پخش می شود.
سخن از قيام پيامبران، امامان و مصلحان بزرگ تاريخ بسيار است كه در اين ميان حسين(ع) جايگاه ويژه اي دارد. او شاهد و وارث تاريخي است كه در آن جنايت و بيداد و نيرنگ و فريب به نهايت رسيده است. او مي بيند كه اگر ساكت بماند همه چيز پايمال مي شود. اين است كه مراسم حج را نيمه كاره مي گذارد و به سوي شهادت مي رود. «تا به بشريت و به تاريخ بفهماند كه در حاكميت جور، حج مفهومي ندارد. تا شعار عدالت اجتماعي و قيام مردم به قسط به اجرا در نيايد، تا استعدادهاي خدايي انسان مجالي براي شكوفايي پيدا نكنند»، اسلام كه خود براي نجات انسان از اسارت و بردگي است وسيله اي مي شود براي توجيه استبداد و استثمار و مي بينيم كه در عاشوراي سال ۶۱ هجري جبهه باطل نه به نام دفاع از ارزش هاي بي ارزش خويش كه به نام دفاع از اسلام، با همه نيرو و توان خود در مقابل حسين(ع) صف آرايي كرد. و يك بار ديگر سايه هاي شوم ابليس، زر و زور و تزوير آشكارا با هم، هم پيمان شدند و فرزند پاك محمد(ص) ،علي(ع) و فاطمه(ع) را به عنوان كسي كه از دين خارج شده است محكوم و قتل او را توجيه شرعي مي كنند. حسين(ع) در صحراي نينوا مردانه مي ايستد و با خون خويش نهال آزادي و رهايي انسان و اسلام را آبياري مي كند و سپاه كفر به شكرانه اين پيروزي جشن مي گيرد، خيمه هاي حسين(ع) را به آتش مي كشد و زنان و فرزندانش را به اسارت مي برد.
این برنامه به مراسم و آداب و رسوم عزاداری در شهرها و روستاهای مختلف  استان مازندران می پردازد.

نوحه سرایی-عزاداری-سخنرانی و ...آز آیتمهای این برنامه است.


 

سال تولید: 95

تهیه کننده:جواد کردان

مجری:مصطفی محمدی
دستیار تهیه:فاطمه احمد زاده
تکنسین صدا و تصویر:حسین شاملی
تصویربرداران:علی پارسی نژاد-محمد اسدی شهابی
نویسنده:عذرا کردان
تدوین:محمد اسدی شهابیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام وسپاس از برنامه منزل به منزل. چگونه... رضا ۱۳۹۵/۰۷/۲۲ ۰۸:۱۳

رضا
با سلام وسپاس از برنامه منزل به منزل. چگونه میتوانیم برنامه عزاداری پخش شده منزل به منزل را که از شبکه تبرستان پخش شده را دوبار مشاهده کنیم با سپاس وتشکر
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۷/۲۲ ۰۸:۱۳