سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

منتخبان مازندرانی مسابقات قرآن کریم برای قهرمانی کشوری مشخص شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

منتخبان مازندرانی مسابقات قرآن کریم برای قهرمانی کشوری مشخص شدند

نفرات برتر سی وهشتمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در دو بخش برادران وخواهران که به مدت سه روز در شهرستان آمل برگزار شد، با معرفی نفرات برتر رشته های مختلف به مسابقات کشوری مشخص شد.

منتخبان مازندرانی مسابقات قرآن کریم برای قهرمانی کشوری مشخص شدند

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این دوره از مسابقات 449 نفر در بخش برادران وخواهران رده سنی بالای 18سال سه روز درمرکز فرهنگی قرآنی بصیرت آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) آمل باهم رقابت کردند.
این مسابقات در هفت رشته خواهران و هشت رشته برادران برگزار شد.
در بخش خواهران و رشته قرائت : ' هاجر عسگری' از رامسر، در رشته ترتیل ' راضیه رحیمی' از بابل، در رشته حفظ 5جزء قرآن کریم ، ' مریم اللهیاری ' از آمل ، در رشته حفظ 10 جزء ' سمیه شوشتری ' از ساری ، در رشته حفظ 20 جزء ' قدسیه رضوانی ' از ساری، حفظ کل قرآن کریم ، ' فاطمه نظری ' از بهشهر و در رشته دعاخوانی ' رقیه مرادی ' از قائمشهر به عنوان نفر اول به مسابقات قرآن کریم کشوری راه یافتند.
در بخش برادران و در رشته قرائت : ' نقی عالیشاه ' از ساری، در رشته ترتیل ' مجتبی آبادیان' از بابل، در رشته حفظ 5جزء قرآن کریم ، ' وحید دهنوی ' از قائمشهر ، در رشته حفظ 10 جزء ' جواد حبیبی ' از گلوگاه ، در رشته حفظ 20 جزء ' محمدرضا رضایی ' از ساری، حفظ کل قرآن کریم ، ' پیمان ایازی ' از قائمشهر و دعاخوانی ' مهدی تاجور ' از ساری، در رشته اذان ' سیدسجاد اشرفی' از ساری به مقام های نخست هر رشته دست یافته و جواز حضور در مسابقات قرآن کریم را کسب کردند.
مدیرکل اوقاف وامورخیریه مازندران گفت: در در سی وهشتمین دوره مسابقات قرآن کریم مازندران تعداد 210 نفر در بخش خواهران و 239 نفر در بخش برادران به مدت سه روز درآمل با هم رقابت کردند.
حجت الاسلام ستار علیزاده افزود: امسال حدود 65 هزار نفر در مرحله شهرستانی مسابقات قرآنی برادران وخواهران شرکت کردند که درمقایسه با دوره سی وهفتم دراستان بیشتر بوده است.
وی اضافه کرد: نفرات برتر هر رشته به مسابقات کشوری قرآن کریم راه یافتند وبا اعلام زمان ومکان برگزاری مسابقات از سوی سازمان اوقاف وامورخیریه کشوراعزام خواهند شد.
مدیرکل اوقاف وامورخیریه مازندران ادامه داد: مسابقات قرآن کریم موجب شور و نشاط معنوی در بین جوانان و قرآن آموزان می شود و برگزاری منظم این مسابقات ظرفیت مناسبی برای ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) و آشنایی بیشتر جوانان با این کتاب است.
وی افزود: برگزاری مسابقات و فعالیت های قرآنی نقش خوبی در راستای گسترش فرهنگ قرآن کریم و تشویق جوانان و نوجوانان جهت تقویت بنیه اعتقادی و مذهبی و توجه افراد به معارف قرآن و اهل بیت(ع) دارد.