جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

منابع مالی بانکی به سمت تولید هدایت شود - نمایش محتوای خبر

 

 

منابع مالی بانکی به سمت تولید هدایت شود

به گزارش خبرنگار مهر، علی بابایی کارنامی شامگاه شنبه در نشست تشکل های کارگری استان با اشاره به اینکه نشست های اینچنینی کارگر، کارفرما و دولت در هیچ استانی مثل مازندران نیست، اظهارداشت: این نشست ها برای رفع و بررسی مشکلات جامعه کارگری و کارفرمایی خواهد بود.

وی با بیان اینکه تشکل ها خوب ورود پیدا کنند، افزود: تعامل کارگران و کارفرمایان برای مطرح کردن دغدغه ها ومشکلات آنها، جدا نبودن آنها با هم را نشان می دهد.

وی اولین دغدغه آنها را پرداخت وام های کارگری عنوان و بیان کرد: با کارفرمایانی که حقوق کارگران را پرداخت نمی کنند، همکاری نمی شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: چرا باید سازمان بورس استان رتبه نخست را کسب کند و این سازمان برای تامین منابع مالی و بانکی خود به واحدهای تولیدی مراجعه کند.

بابایی افزود: مردم مازندران با در اختیار گذاشتن منابع مالی به بورس و سرمایه گذاری آنها با کارخانجات در استان های دیگر، آسان ترین اقدام را انجام می دهند که باید برای این مسئله برنامه ریزی صحیح شود.

وی اذعان داشت:  مسئله کار در تشکل های کارگری و کارفرمایی مشترک و نقطه ضعف های بسیاری دارد و با وجود این جلوتر است.

بابایی بیان کرد: در سال گذشته 3 هزار و 750 بیمه بیکاری در استان بدون یک تجمع پرداخت شد که این یک امر مهم است.

وی با اشاره به اینکه تشکل های کارگری همپای جامعه کارگری در حال رصد هستند، گفت: با این تفاسیر روزی می شود، افراد سوء استفاده گر در انجام برنامه های خود موفق نمی شوند.

وی با بیان اینکه سرمایه در گردش ، صندوق توسعه ملی و نقدینگی واحد های تولیدی مشکل جدی اند، اظهارداشت: با همکاری، همدلی و وحدت رویه در استان به سمت فضای کسب و کار عالی گام برداشته بر می داریم.