جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

ممنوع شدن صدور پروانه شکار در مازندران/ هیچ موردی از آنفلوآنزای مرغی در مازندران مشاهده نشد - نمایش محتوای خبر

 

 

ممنوع شدن صدور پروانه شکار در مازندران/ هیچ موردی از آنفلوآنزای مرغی در مازندران مشاهده نشد

مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: قرار شد با توجه به حساسیت موضوع از این پس پروانه شکار برای متقاضیان صید پرندگان مهاجر صادر نشود.

ممنوع شدن صدور پروانه شکار در مازندران/ هیچ موردی از آنفلوآنزای مرغی در مازندران مشاهده نشد

حسین رضوانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: نامه‌ای از سوی سازمان دامپزشکی به سازمان حفاظت محیط زیست کشور برای جلوگیری از شیوع آنفلوآنزای مرغی برای ممنوع بودن شکار در سال جاری ارسال شد.

وی ادامه داد: پیرو این نامه از سوی دامپزشکی مازندران به محیط زیست مازندران برای عدم صدور پروانه شکار در سال جاری ارسال شد.

مدیرکل دامپزشکی مازندران بیان کرد: طی جلسه‌ای که در استانداری مازندران برگزار شد، قرار شد با توجه به حساسیت موضوع از این پس پروانه شکار برای متقاضیان صید پرندگان مهاجر صادر نشود.

رضوانی با اعلام اینکه تاکنون هیچ موردی از بیماری آنفلوآنزای مرغی در پرندگان مهاجر، بومی و صنعتی مازندران مشاهده نشد، اضافه کرد: با همکاری دستگاه‌های متولی باید جلوی ماشین‌های حمل جوجه بدون مجوز گرفته شود.

وی با تأکید بر پرهیز از شکار پرندگان مهاجر در مازندران، خاطرنشان کرد: با توجه به احتمال آلودگی پرندگان مهاجر لازم است افراد از شکار این پرندگان جلوگیری کنند.

مدیرکل دامپزشکی مازندران تصریح کرد: همچنین با همکاری دستگاه‌ها باید از عرضه پرنده زنده در معابر سطح شهر جلوگیری شود.

رضوانی یادآور شد: با توجه به اینکه احتمال درگیری آنفلوآنزای مرغی در کشور بالا است، رعایت مسائل بهداشتی بیش از پیش ضرورت دارد.