جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

ممنوعیت شنا در شب و بعد افطار - نمایش محتوای خبر

 

 

ممنوعیت شنا در شب و بعد افطار

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه جنگ‌های شادی و برنامه‌های مدون فرهنگی و جشنواره‌ها در برخی سواحل اجرا می‌شود،گفت: شنا در شب و بعد افطار ممنوع است.

ممنوعیت شنا در شب و بعد افطار

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، در مازندران طرح سالم‌سازی دریا در قالب 95 طرح در حال اجرا است، البته کم بودن طرح و کمبود امکانات این طرح‌ها نارضایتی مسافران را در پی داشته است اما باید اذعان داشت بر اساس آمارهای رسمی تعداد غریق در دو سال گذشته نسبت به سال 92، 65 درصد کاهش داشته است.

در سال 94 تعداد غرقی‌ها دو رقمی شده و از تعداد 86 نفر غرقی سه نفر داخل طرح و 83 نفر خارج از طرح بوده‌اند.

امسال هم طرح‌های دریا از اول خرداد آغاز شده و در حال اجرا است، در حال حاضر که در ماه مبارک رمضان به سر می‌بریم این طرح‌ها تعطیل نبوده و به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

البته باید در کنار فعال بودن طرح‌های دریا شئونات این ماه مبارک هم رعایت شود و مسافران هم قطعاً حرمت این ماه پر فضیلت را نگه داشته و در ملأعام اقدام به خوردن و آشامیدن نکنند.

مسافران در شب شنا نکنند

  مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران در این زمینه گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار کرد: طرح‌های دریا طبق روال سال‌های گذشته از خرداد امسال آغاز شده و تا پایان شهریور ادامه می‌یابد.

عیسی قاسمی‌طوسی با بیان اینکه این طرح‌ها در ماه مبارک رمضان تعطیل نیست، خاطرنشان کرد: با توجه به استفتاء دفتر مقام معظم رهبری که ابلاغ شد طرح‌های سالم‌سازی دریا در این ماه دایر است.

وی با اشاره به اینکه مسائل شرعی مسافران توجیه دارد، تاکید کرد: تمهیدات لازم در این امر اندیشیده شده است.برنامه‌های فرهنگی و دستورالعمل مشخص به فرمانداران، شهرداران داده شده است تا بر مبنای آن عمل شود تا حرمت این ماه نگه داشته شود.

وی با بیان اینکه جنگ‌های شادی و برنامه‌های مدون فرهنگی و جشنواره‌ها در برخی سواحل اجرا می‌شود، یادآور شد: شنا در شب و بعد افطار ممنوع است.

قاسمی‌طوسی با اشاره به اینکه برخی افراد بومی بعد از افطار از ساحل استفاده می‌کنند، افزود: برای شب هم ناجیان غریق در نظر گرفته شده‌اند اما به دلیل نداشتن دید در شب کار ناجی سخت می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران از مسافرانی که با شنا آشنا نیستند خواست که وارد دریا نشوند و در ادامه افزود: مسافران حرمت این ماه را نگه داشته و با ناجیان و مأموران همکاری کنند.

وی با تشکر از رسانه‌ها در پوشش طرح‌های سالم‌سازی دریا تاکید کرد: ویژگی توپوگرافی و اقلیم خاص دریای مازندران طوری است که برای افرادی که آشنا به فن شنا نیستند خطرناک است.

وی گفت: از مسافران تقاضا می‌شود که شب وارد دریا نشوند.

قاسمی‌طوسی با اشاره به سامانه تلفن گویای 112 افزود: ندای امداد در 24 ساعت شبانه روز برای پیشنهادات و نظرات مردم و مسافران از طرح‌های دریا در نظر گرفته شده است.

به گزارش فارس، از شروع طرح دریا تا 16 خرداد تعداد هفت نفر در دریای مازندران غرق شده‌اند.