سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

ممنوعیت ایجاد تاسیسات مرغداری و دامداری در محدوده شهر و روستا - نمایش محتوای خبر

 

 

ممنوعیت ایجاد تاسیسات مرغداری و دامداری در محدوده شهر و روستا

در جلسه شورای کشاورزی شهرستان بیان داشت: مراکز ترویج و خدمات کشاورزی اولین جایگاه اداری هستند که کشاورزان برای رسیدگی به برخی از مسائل خود به آنها مراجعه می‌کنند.

وی گفت: مراکز ترویج و خدمات کشاورزی در زمینه رفع مشکلات کشاورزان نقش به سزایی دارند که باید در این مراکز بحث تکریم ارباب رجوع در آن جدی گرفته شود.

معاون فرمانداری ویژه آمل ابراز داشت: ارایه خدمات این مراکز تمام روستاها را در بر گرفته که انواع خدمات در زمینه خدمات آموزشی، اداری و توزیع نهاده‌ها همه مناطق را شامل می‌شود.

شعبانی با اعلام اینکه مراکز ترویج و خدمات کشاورزی به عنوان نخستین جایگاه اداری هستند که کشاورزان با دولت ارتباط برقرار می‌کنند، یادآور شد: به جا است تا در زمینه تکریم ارباب رجوع و توجه به نیازمندی‌های آنان در این مراکز جدی گرفته شود.

این مسئول درباره رعایت فاصله تاسیسات مرغداری‌ها و دامپروری با محل زندگی مردم اظهار داشت: در محدوده روستایی و یا شهری ایجاد هر‌گونه تاسیسات مرغداری‌ها و یا دامداری‌ها ممنوع است که اجرای این قانون باید همیشه توسط مسئولان رصد شده تا شاهد نارضایتی مردم نباشیم.

شعبانی به شروع برداشت کلزا در شهرستان طی هفته‌های اخیر اشاره داشت و افزود: کار برداشت کلزا در شهرستان طی روزهای گذشته آغاز شده و امیدواریم در بیش از 2 هزار و 500 هکتار از ارضی زیر کشت کلزا در این شهرستان مقدار 4 هزار تن برداشت داشته باشیم.

معاون فرمانداری ویژه آمل در خصوص ورود دلال‌ها در امر خرید کلزا با قیمتی کمتر از نرخ مصوب گفت: سازمان تعاون روستایی محصولات گلزا را به قیمت تضمینی هر کیلوگرم یک هزار و 750 تا یک هزار و 900 تومان از کشاورزان خریداری کرده و وجه آن را طی چند روز به حساب کشاورزان واریز می‌کند ولی متاسفانه دلال‌ها، افراد سودجو و فرصت‌طلب با حضور در محل برداشت کلزا با پرداخت وجه نقد این محصول را با نرخ هر کیلویی تا یک هزار و 400 تومان و کمتر از نرخ مصوب خریداری کرده و کلزای خریداری شده را به قیمت بالاتر تحویل انبارهای تعاون روستایی می‌دهند که باید اطلاع‌رسانی بیشتری از سوی دهیاری‌ها و مراکز خدماتی ارایه شود.