سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

ملت و نظام اسلامی مواضع تحمیلی دشمن در انرژی هسته ای را نمی پذیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

ملت و نظام اسلامی مواضع تحمیلی دشمن در انرژی هسته ای را نمی پذیرد

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ˈسید مرتضی سیدیˈ امروز جمعه درخطبه های نماز جمعه نکا اظهار داشت: مساله عدم حضور ایران در کنفرانس ژنو2 درباره ی بحران سوریه است ناشی از غرض ورزی برخی از کشورهاست .

وی یادآور شد: در این جریان از طرف سازمان ملل، ایران بطور رسمی به این اجلاس دعوت شد اما یک روز بعد دبیرکل، دعوت خود را پس گرفت که این مسئله غیر قابل قبول است و دلیلی بر بی قانونی است.

حجت الاسلام سیدی گفت: سازمان ملل باید در پی ایجاد صلح جهانی و حقوق بشر باشد که متاسفانه بازیچه دست برخی از افراد و کشورها است و باید فاتحه ی سازمان ملل را خواند که دبیرکل آن اراده ای ندارد.

وی بیان داشت: مواضع وزارت امور خارجه در مساله هسته ای و مذاکره ژنو، موضع رهبری و ملت ایران است و بر همین پایه نیز ایستاده اند.

خطیب جمعه نکا مهمترین مسئله از دیدگاه رهبری را وحدت امت اسلامی بیان کرد و گفت: وحدت و اتحاد همه جانبه کشور های اسلامی بطور قطع مانع از دست اندازی دشمنان به سرزمین های اسلامی می شود.

حجت الاسلام سیدی با گرامیداشت ششم بهمن خاطر نشان کرد: این روز بزرگ مصادف با سالروز دفاع جانانه مردم آمل در مقابل منافقین است که در این روز تعدادی از مردم مسلمان آمل به شهادت رسیدند و بساط منافقین برچیده شد.

وی با تاکید ب