جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

ملت ایران با تحریم‌ها و نوسانات ارزی متوقف نمی‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ملت ایران با تحریم‌ها و نوسانات ارزی متوقف نمی‌شود

محمود احمدی  مراسم افتتاح چند طرح تحقیقاتی و بهره‌برداری از 11000 مسکن مهر استان مازندران با ابراز خرسندی از حضور در استان مازندران بیان داشت: مازندران از دیرباز مرکز و پایگاه انتشار اندیشه‌های ناب علوی و حسینی بوده است.

وی با تأکید بر اینکه مازندرانی‌ها در حفظ ارزش‌های اسلام و انقلاب پیشتاز هستند، خاطرنشان کرد: شهرستان بابل نیز یکی از مراکز تربیت و نشر و نمای علما و بزرگان دین بوده است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه تمام مازندران همیشه در خدمت اسلام و انقلاب بوده است، یادآور شد: در روزهای انقلاب و پس از انقلاب شاهد بودیم که مردم مازندران با تمام وجود از دستآوردهای انقلاب حراست کردند.

وی در بخشی دیگر از سخنانش شهدا را خط عزت و شرافت انقلاب خواند و افزود: با تمام وجود از دستاوردهای شهدا باید حراست کنیم.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنانش به افتتاح 100 کیلومتر راه روستایی در مازندران اشاره کرد و گفت: باید به مرحله توانمندی برسیم که راه روستایی بدون آسفالت نداشته باشیم و این امر شدنی است.

احمدی نژاد به عملکرد دولت در بخش مسکن مهر اشاره کرد و بیان داشت: براساس اعلام مسئولان استان تا پایان سال جاری بیش از 15 هزار واحد مسکن مهر به بهره‌برداری می‌رسد.

احمدی نژاد اعلام کرد: سال آینده نیز 45 هزار مسکن واحد مهر به جمع پروژه‌های مسکن مهر مازندران اضافه می‌شود.

وی پروژه مسکن مهر را یک کار امدادرسانی توصیف کرد و در عین حال گفت: مشکلات کمی و کیفی باید به صورت ریشه‌ای حل و فصل شود.

احمدی نژاد همچنین خاطرنشان کرد: برای نخستین بار در تاریخ ایران تعداد واحدهای مسکونی از تعداد خانوارها پیشی گرفته است و این مسئله گام اول خانه‌دار شدن ایرانی‌هاست.

وی با اشاره به اینکه در گام دوم باید به کیفیت مسکن بپردازیم، اضافه کرد: این کار نیز با تدبیر مناسب انجام خواهد شد.

رئیس جمهور با اعلام اینکه ساخت مسکن مهر به تعداد 5 میلیون واحد در دنیا بی‌نظیر است، اضافه کرد: ظرف 5 سال گذشته 5 میلیون مسکن مهر تحویل مردم شده است.

وی با اشاره به اینکه مسکن فقط سرپناه نیست، از واحدهای مسکونی به عنوان محل رشد، بالندگی و تربیت انسان‌ها یاد کرد.

احمدی نژاد به گرانی مسکن در برخی استان‌ها از جمله مازندران و تهران اشاره کرد و یادآور شد: این مشکل نیز با تدبیر مناسب باید حل و فصل شود.

رئیس جمهور وسعت ایران را 187 میلیون هکتار برشمرد و اظهار داشت: باید به طور میانگین به هر خانوار یک هکتار زمین اختصاص یابد.

احمدی‌نژاد نوع شهرسازی‌ها را در کشور غلط عنوان کرد و خاطرنشان کرد: ضوابط‌های بی مورد، افزایش قیمت مسکن را به دنبال دارد.

وی به قابلیت‌های کشاورزی در کشور به ویژه در مازندران اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 50 هکتار زمین قابل کشت داریم و این در حالی است که در حال حاضر فقط 14 میلیون هکتار کشت و زراعت می‌شود.

رئیس جمهور با اشاره به رونمایی طرح تحقیقاتی دانشگاه صنعتی بابل گفت: مشکل اصلی سه استان شمالی دفع نامناسب زباله است و شیرآبه‌های زباله نیز مشکلات استان های شمالی را بیشتر کرده است.

وی با اشاره به رونمایی دستگاه تصفیه شیرآبه‌های زباله اعلام کرد: دولت مشتری و خریدار این فن‌آوری نانو است.

احمدی نژاد بیان داشت: راه عزت، راهی است که ملت انتخاب کرده است، باید ایران را بسازیم و پیشرفت علمی پایه ساختن کشور است.

رئیس جمهور به محدودیت‌های دشمنان اسلام و ایران برای کشورمان اشاره کرد و یادآور شد: با وجود محدودیت‌ها، ملت ایران با پیشرفت روز افزون در حال حرکت است.

رئیس جمهور با تأکید بر این نکته که در کشورمان نیز برای اجرای عدالت با مشکلات زیادی روبرو هستیم، اضافه کرد: دشمنان نمی‌خواهند بگذارند ایران به جایگاه اصلی خود برسد، چون تمام معادلات را برهم می زند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام ایران همیشه در مقابله با ایران و برخورد با کشورمان اشتباه می‌کنند، گفت: تاریخ ایران از پرحادثه‌ترین تاریخ‌های دنیاست.

وی با اشاره به اینکه دشمنان باید بفهمند که باید مثل آدم با مردم ایران حرف بزنند، خطاب به دشمنان اسلام اظهار داشت: اگر با ایران دوستی کنید، به نفع شماست.

رئیس جمهور کشورمان با اشاره به اینکه عوامل داخلی و خارجی در حال انتقام گیری از ملت ایران هستند، بیان داشت: دشمنان باید بفهمند که حرکت ملت ایران با تحریم و نوسانات ارز متوقف نمی‌شود.

احمدی نژاد به ثبت آئین‌های عاشورایی توسط سازمان میراث فرهنگی با محوریت مازندران اشاره و اضافه کرد: چقدر خوب شد که ثبت آئین‌های عاشورایی در مازندران انجام شد.

وی با اشاره به اینکه خدا انسان را برای خدایی شدن خلق کرده است، تمام عاشورا را هنرنمایی خدا دانست.

رئیس جمهور در پایان از آئین‌های عاشورایی به عنوان ظرف انتقال فرهنگ یاد کرد و گفت: تمام سرزمین ایران اسلامی عاشق آئین‌های عاشورایی هستند.

رئیس جمهور در بخش پایانی سخنانش یاد و خاطر علی کردان وزیر کشور را که این روزها در سالگرد درگذشت وی به سر می‌بریم، گرامی داشت.(خبرگزاری فارس)