جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

مقام فقه آیت الله صالحی مازندرانی شکوفایی دیار علویان را به همراه داشت - نمایش محتوای خبر

 

 

مقام فقه آیت الله صالحی مازندرانی شکوفایی دیار علویان را به همراه داشت

شخصیت، نوع نگاه، رتبه علمی و عملی، مقام فقه و فقاهت آیت الله صالحی مازندرانی همواره باعث شکوفایی و بالندگی جامعه مازندرانی و سرزمین علویان بود.آیت الله ˈنورالله طبرسیˈ و ˈسیدعلی اکبر طاهاییˈ روز سه شنبه در پیام مشترکی به مناسبت سالگرد درگذشت آیت الله صالحی مازندرانی افزودند: باز خوانی و بازبینی دقیق زندگانی آیت الله صالحی مازندرانی در عرصه های مختلف نشان از نقش سازنده و پر نشاط ایشان در عرصه های مختلف دارد.

نویسندگان پیام تصریح کردند: دیار مازندران مهد عالمان و فقهای دینی است و در تاریخ شیعه همواره شخصیت های برجسته ای در این سرزمین پرورش یافتند که امروزه باعث فخر جهان اسلام هستند.

آنان افزودند: حضرت آیت الله العظمی صالحی مازندرانی(ره) به عنوان مرجع انقلابی و روحانی برجسته خطه مازندران همواره در کنار طلبه ها به تدریس می پرداخت و در دوران انقلاب اسلامی نیز همواره یار و یاور گرانقدر حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بودند و در هشت سال دفاع مقدس نیز تلاش های بسیاری در ساماندهی رزمندگان انجام دادند.

مسوولان ارشد مازندران در این پیام مشترک نوشتند: بی شک امروزه باید زمینه شناخت بیشتر نسل جوان را با این عالم پاک و فقیه ربانی که با انجام خدمات بی شمار، تدریس علم و دانش، تبلیغ احکام زندگی ساز اسلام به عنوان یکی از شخصیت های بزرگ علمی و دینی در کشور ماندگار شد، فراهم کرد چرا که سیره علمی و عملی بزرگان دینی بهترین الگو برای جوانان کشورمان است.

آیت الله طبرسی و طاهایی در پیام مشترکشان تاکید کردند: دوازدهمین سالگرد رحلت ملکوتی عالم ربانی حضرت آیت الله العظمی صالحی مازندرانی(ره) را به حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی ، مراجع بزرگوار تقلید و ملت مسلمان ایران ، حوزه های علمیه سراسر کشور، مردم شریف مازندران و بیت معظم آن عالم ربانی تسلیت عرض نموده و از خداوند سبحان برای آن عالم فقید، رضوان حق تعالی مسئلت می نماییم.

آنان افزودند: رجاء واثق داریم اقشار مختلف مردم ولایی مازندران، علما، ائمه محترم جمعه و جماعات، دانشگاهیان، نخبگان، اساتید و فرهیختگان استان در مراسم تکریم و گرامیداشت این مجاهد نستوه که با سخنرانی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در مسجد جامع شیرگاه برگزار می شود حضوری پرشور و شعور خواهند داشت.