جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

مقابله با اعتیاد یک اقدام فرهنگی اجتماعی است - نمایش محتوای خبر

 

 

مقابله با اعتیاد یک اقدام فرهنگی اجتماعی است

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ساری گفت : مقابله با اعتیاد یک اقدام فرهنگی اجتماعی می باشد و آگاهی موثرترین ابزار ما برای مقابله با آمارهای رو به افزایش معتادان است.

مقابله با اعتیاد یک اقدام فرهنگی اجتماعی است

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی فرمانداری ساری اسماعیل حسن زاده در هفتمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ساری افزود : موضوع مواد مخدر به عنوان یک تهدید علیه امنیت فردی،خانواده،جامعه و ملی از جمله موضوعاتی بسیار مهم است.
وی مقابله با اعتیاد را یک اقدام فرهنگی خواند و اظهارداشت :در این امرمهم اجرای عملیات به شکل دستوری ، نگرش ها به اعتیاد از سوی نوجوانان و جوانان را تغییر نمی دهد و ضرورت دارد زمانی طولانی با اقدامات و عملکرد اجرایی برای آن صرف شود.
این مسئول تصریح کرد : تجربه سال ها تلاش برای کاهش آسیب مصرف مواد مخدر به ما ثابت کرده است که آگاهی موثرترین ابزار ما برای مقابله با آمارهای رو به افزایش معتادان است.
حسن زاده با اشاره به اینکه باید دستگاههای اجرایی با پشتوانه علمی و دانشگاهی در امر اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر گام بردارند، گفت: با انجام پژوهش های کاربردی و بنیادی می توان شاهد موفقیت هایی در حوزه پیشگیری از اعتیاد بود.
معاون سیاسی فرماندار ساری در راستای اجرای مشارکت همگانی برای مبارزه با اعتیاد گفت : مشارکت ها فرصتی ارزشمند ‏برای طرح دیدگاه ها و نهادینه کردن رویکرد محوری اجتماعی نمودن مبارزه با مواد مخدر خواهد بود .
وی در ادامه خاطرنشان کرد :باید از تمام ظرفیت های بالقوه استان در ‏زمینه همگانی نمودن رویکرد اجتماعی مبارزه با مواد مخدر و تلاش در جهت مبارزه با آسیب های اجتماعی و تهدیدکننده ‏ اعتیاد استفاده کنیم و با ارائه طرح و برنامه بتوانیم جامعه هدف را تحت پوشش برنامه های فرهنگی ‏و پیشگیری قرار دهیم.