جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

معوقات امور مالیاتی مازندران 250 میلیارد تومان است - نمایش محتوای خبر

 

 

معوقات امور مالیاتی مازندران 250 میلیارد تومان است

مدیرکل امور مالیاتی مازندران گفت: معوقات این اداره‌کل شناور بوده و بدون در نظر گرفتن جرائم حدود 250 میلیارد تومان است.

معوقات امور مالیاتی مازندران 250 میلیارد تومان است

علی‌اکبر حمزه‌ای در حاشیه بازدید از ساختمان مستقل اداره امور مالیاتی بخش بهنمیر در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان بابلسر، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های اقتصادی بخش بهنمیر به این نتیجه رسیدیم که این بخش استعداد ارتقاء و ایجاد اداره مستقل را دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سه پروژه اداره امور مالیاتی در استان در حال احداث است، افزود: پروژه اداره امور مالیاتی بابل، بخش بهنمیر در بابلسر و پروژه خرم‌آباد تنکابن از جمله پروژه‌های در دست اقدام است که در حال حاضر پروژه خرم‌آباد تنکابن در حال اتمام و برای دو پروژه دیگر نیز مبلغ یک‌میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار تخصیص داده شد که در صورت تخصیص کامل پیش‌بینی می‌شود تا 6 ماه آینده به بهره‌برداری برسند.

مدیرکل امور مالیاتی مازندران با اعلام اینکه مصوب بودجه اداره‌کل این استان یک تریلیون و 211 میلیارد تومان بود که تاکنون 91 درصد آن محقق شد، تصریح کرد: در بحث تبصره ماده 38 براساس مالیات بر ارزش افزوده عوارضی که طی هفت ماه به بابلسر تخصیص یافت بیش از 4 میلیارد و 600 میلیون تومان بود و برنامه این شهرستان از لحاظ درآمد مالیاتی بیش از 96 درصد محقق شد.

این مسؤول با اشاره به معوقات این اداره در مازندران، بیان کرد: برای دریافت معوقات خود پروژه‌ای را در استان در اقتصاد مقاومتی تحت عنوان معوقات تعریف کردیم که براساس آن موفق شدیم در مدت 6 ماه بیش از 60 میلیارد تومان از محل معوقات وصولی داشته باشیم.

حمزه‌ای در پایان گفت: معوقات اداره‌کل امور مالیاتی شناور بوده و بدون در نظر گرفتن جرائم حدود 250 میلیارد تومان در کل استان است.