جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

معنویت و تبعیت از ولایت‌ فقیه از ویژگی‌های برجسته سپاه است - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

معنویت و تبعیت از ولایت‌ فقیه از ویژگی‌های برجسته سپاه است

معنویت و تبعیت از ولایت‌ فقیه از ویژگی‌های برجسته سپاه است


فرمانده سپاه کربلای مازندران گفت: معنویت و تبعیت از ولایت‌ فقیه از ویژگی‌های برجسته سپاه است.

معنویت و تبعیت از ولایت‌ فقیه از ویژگی‌های برجسته سپاه است

 گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی سپاه کربلای مازندران، سردار محمدحسین بابایی با اشاره به اینکه دوم اردیبهشت ماه سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) در سال 1358 است، اظهار کرد: معنویت و تبعیت از ولایت‌ فقیه از ویژگی‌های برجسته سپاه است.

وی ویژگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بعد درونی را معنویت و در بعد بیرونی را تبعیت از امام عادل یا همان تبعیت از ولی‌ فقیه دانست و بیان داشت: ویژگی شایسته پاسداران در ابعاد داخلی و بیرونی، پرهیزگاری و ایمان الهی بوده و در ابعاد و نماد بیرونی، منظر سپاه پاسداران باید در تبعیت از امام عادل که همان تبعیت از ولی فقیه است تجلی داشته باشد.

بابایی تصریح کرد: این به آن معنا است که سپاه حرفی را بگوید که ولی‌ فقیه می‌فرماید، راهی را برود که ولی‌ فقیه نشان می‌دهد و اقدامی کند که ولی‌فقیه می‌خواهد.

فرمانده سپاه کربلای مازندران با اشاره به چگونگی شکل‌گیری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بیان کرد: در برهه حساس و سرنوشت‌ساز انقلاب اسلامی، جوانان آگاه همراه با مردم مومن ایران در جریان درگیری با عوامل ستمشاهی و طاغوت با نثار خون خود اعلام موجودیت کرده و انقلاب را به ثمر رساندند.

این مسئول ادامه داد: همان موقع برای حفاظت و حراست از نظام اسلامی و دستاوردهای انقلابی و ارزشی آن عملا با انجام فعالیت‌های عمرانی، خدماتی، امداد، مسائل فرهنگی و تبلیغی وارد میدان شدند.

بابایی ادامه داد: حضور نظامی جوانان در خاموش کردن اغتشاشات منافقان مناطق گنبد، خلق کرد و عرب در آغاز شکل‌گیری نهال انقلاب موثر بود و البته در خلال این عملیات‌ها به مسائل آموزشی، فرهنگی، عمرانی، امدادرسانی و خدمات‌رسانی به مردم هم پرداخته می‌شد که بخش عمده موفقیت‌ها در این موضوعات است.

فرمانده سپاه کربلای مازندران تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به منظور حفظ، تعمیق و بسط دادن دستاوردهای ارزشی نظام اسلامی در ایران و جهان دانست و گفت: امام خمینی (ره) با شناختی که از جوانان مومن، وفادار، جان برکف، همیشه در صحنه، مخلص و ولایت‌مدار به‌دست آورد در دوم اردیبهشت ماه 58 فرمان تاسیس این نهاد مقدس را صادر کردند و جوانان مخلص و مومنی که در اعتلای اهداف نظام اسلامی نقش داشتند رسما آن را پایه‌گذاری و فعالیت خود را برای بقا و بسط ارزش‌ها در جهان ساماندهی کردند.