رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

معلول جویباری با ویلچر عازم مرقد مطهر امام خمینی (ره) شد - نمایش محتوای خبر

 

 

معلول جویباری با ویلچر عازم مرقد مطهر امام خمینی (ره) شد

به گزارش خبرگزاری ایرنا، مدیر کل بهزیستی مازندران در حاشیه این مراسم از این جوان معلول جویباری به عنوان نماد عزت ، سربلندی و پویایی جامعه معلولان یاد کرد و گفت : همت بلند وعزم راسخ این جوان پویا و معلول گواه بر اراده و همت بلند جامعه معلولین است.

ˈ سعید آرام ˈ اضافه کرد : این معلول با انجام این حرکت به رغم تمامی کمبودها و کاستی ها ،سر بلندی ، بالندگی و غرور سازمان بهزیستی و جامعه هدف را فراهم کرده است.

وی ادامه داد : برای جامعه معلولین باید شرایطی فراهم شود تا از همه امکانات رفاهی ، اجتماعی و شهری به سهولت بهره مند شوند و در این راستا مسوولان استان و شهرستان ها برای فراهم کردن شهری بی مانع باید تمام همت خویش را به کار گیرند.

مدیر کل بهزیستی مازندران بر لزوم توجه به مناسب سازی سازهای دولتی تاکید کرد و گفت: به رغم تلاش و تاکیدات و وجود قانون همچنان برخی از ساختمان های سازمان های دولتی تازه تاسیس برای رفاه حال معلولان مناسب سازی نشده است.

وی شهرداران را مدیران تاثیر گذار بر داشتن شهرهای بدون مانع دانست و افزود : فاصله بین معلولیت و سلامت به موئی بند است و من انتظار دارم مسوولان جامعه معلولین را از اعضای خانواده خویش بدانند ، چرا که بهره مندی از امکانات اجتماعی و شهری حق اولیه انسان ها است .

آرام گفت : روند حرکت و سفر این معلول به مرقد مطهر حضرت امام(ره) مورد بررسی و حمایت های لازم صورت می گیرد.

مازندران دارای بیش از 130هزار معلول تحت پوشش دارد.