جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

معلمان پیامبر گونه به پرورش نسل آینده مشغولند - نمایش محتوای خبر

 

 

معلمان پیامبر گونه به پرورش نسل آینده مشغولند

به گزارش خبرگزاری ایرنا، آیت الله ˈ نورالله طبرسی ˈ و ˈ ربیع فلاح ˈ به مناسبت آغاز هفته معلم در پیام مشترکی افزودند:همگان باید جایگاه معنوی معلمان را پاس بداریم.

در این پیام آمده است: همگام با دولت تدبیر و امید، معلمان نیز به عنوان رکن اصلی تحول بنیادین با اخلاق گرایی، تربیت دینی، عقلانیت، تدبیر و اعتدال برای تقویت هویت ایرانی- اسلامی می کوشند.

آنان در این پیام تصریح کردند: با مساعدت همه جانبه و نظام مند تمامی نهادها برای اعتلای نام و جایگاه آموزش و پرورش گام برمی داریم.

نماینده ولی فقیه و استاندار مازندران خاطر نشان کردند: امید داریم در سایه تدبیر برنامه ریزان و مدیران و با رعایت شایسته سالاری و پرهیز از ملاحظات جناحی، افزایش اثربخشی نهاد مقدس آموزش و پرورش را با بهره گیری از همه ظرفیت ها شاهد باشیم.

آنان بیان داشتند: در سالروز شهادت معلم بزرگ، اندیشمند و فرهیخته، شهید مرتضی مطهری، مجلس ها می آراییم تا جایگاه معنوی معلمان را پاس داریم ،زیرا این آیین ماندگار و رسم نیکو، عظمت و پایداری هویت فرهنگی را استمرار می بخشد.

کسی نیست که از نعمت آسمانی و زحمات بی دریغ معلم بهره نبرده باشد؛ از این رو شایسته است تا همگان در این ایام کمر همت بندند و آن گونه که درخور این پیام آوران آگاهی و تلاشگران خط مقدم جبهه فرهنگی جامعه است، تقدیر به عمل آورند.

آیت الله طبرسی و فلاح گفتند: با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید علامه مرتضی مطهری و 300 معلم شهید مازندران در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام ˈ اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادیˈ مزین شده است ،این روز بسیار بزرگ را به معلمان ،مدیران و مربیان گرانقدر تبریک عرض می نماییم و عزم، پایداری و تلاش صادقانه آنان را ارج می نهیم.

مازندران حدود 540 هزار دانش آموز و بیش از 54 هزار فرهنگی دارد.