سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

معلمان نقش محوری در تبیین فرهنگ و اقتصاد داشته باشند - نمایش محتوای خبر

 

 

معلمان نقش محوری در تبیین فرهنگ و اقتصاد داشته باشند

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی قمی اویلی شامگاه شنبه جلسه ستاد بزرگداشت مقام معلم شهرستان نوشهر، با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و با اشاره به نامگذاری سال 93 از سوی مقام معظم رهبری گفت: در سالی که بنام اقتصاد و فرهنگ مزین است این موضوع باید مورد توجه آموزش و پرورش قرار گیرد و معلمان نقش محوری و موثر در تبیین فرهنگ و اقتصاد داشته باشند.

قمی اویلی اضافه کرد: داشته های فرهنگی در آموزش و پرورش برجسته می شود و اگر این داشته های فرهنگی بدرستی برنامه ریزی شود بطور حتم فواید آن عاید ملت و جامعه خواهد شد.

وی افزود: توسعه همه جانبه و پايدار بویژه در مقوله فرهنگ و آموزش جامعه با سرمایه گذاری در بخش آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت محقق خواهد شد.

فرماندار نوشهر تاکید کرد: ظرفیت های منحصربفرد فرهنگيان در عرصه هاي مختلف سياسي ، اجتماعي ، اقتصادي و فرهنگي جامعه به عنوان یک فرصت مطلوب است که بایستی در حوزه کمک به دولت و تحقق برنامه های توسعه محور دولت در ارتقای سطح خدمت رسانی بویژه در بخش های سلامت و آموزش  مورد برنامه ریزی و مشارکت قرار گیرد.

قمی اویلی تجليل از خانواده هاي معظم شهداي فرهنگي و یادگاران فقید فرهنگی، نمایشگاه عفاف و حجاب، بهره مندی فرهنگیان از تسهیلات تفریحی و گردشگری در غرب مازندران، تجلیل از خیرین و بازنشستگان فرهنگی ، مراسم تجليل از معلمان نمونه شهرستانی با حضور مسئولان كشوري و استاني و دهها برنامه فرهنگي ، هنري و ورزشي را از جمله برنامه هاي هفته بزرگداشت مقام معلم در نوشهر اعلام كرد.

هفته گرامیداشت مقام معلم از 12 اردیبهشت لغایت 18 اردیبهشت در شهرستان نوشهر برگزار خواهد شد.