جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

معلمان محور ایجاد تحول در جامعه هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

معلمان محور ایجاد تحول در جامعه هستند

مدیرکل تربیت‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: معلمان محور ایجاد تحول در جامعه هستند.

معلمان محور ایجاد تحول در جامعه هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، حسین بابویی در مراسم تجلیل از معلمان شهرستان محمودآباد در سالن همایش‌های مجتمع نفت محمودآباد، با تبریک به مناسبت هفته معلم، اظهار کرد: امیدوارم عنوان و مقام معلمی را بر ما بگذارند و این افتخار را تا آخر عمر، همراه ما باشد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مطهری، افزود: خدا را شکر می‌کنیم که ادامه‌دهنده راه این استاد بزرگوار هستیم.

مدیرکل تربیت‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: چون شما دانا به مسائل فرهنگیان و مسائل روز هستید، در جمع شما بزرگواران و سخنوران، صحبت کردن خیلی سخت است.

این مسؤول تصریح کرد: در تمام فرهنگ‌ها، بزرگان آنها درباره فرهنگیان صحبت کردند و در کشور ما هم باید ببینیم که بزرگان خودمان در مورد فرهنگیان چه مطالبی را بیان کردند.

بابویی با اشاره به این فرمایش از حضرت امام(ره) که «شما معلمان و مربیان هستید که فردا را می‌سازید»، بیان کرد: آینده‌سازی و آینده‌نگری یکی از تکالیف بزرگی است که بر عهده فرهنگیان است.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «در منطق اسلام مسأله تعلیم و تربیت به معنای زندگی بخشیدن به فرد و جامعه است»، اظهار کرد: در نگاه تمدن مادی، معیار ارزش‌گذاری معلم، قابلیت تبدیل فعالیت‌های او به مسائل مادی است.

مدیرکل تربیت‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش افزود: نگاه مسؤولان و رهبران ما به مسأله تعلیم و تربیت این بوده که معلم رکن اصلی آموزش و پرورش است و معلم با دانش و رفتار خود می‌تواند، بیشترین تأثیر را بر شاگردان داشته باشد.

این مسؤول، با اشاره به سند تحول بنیادین، همه فعالیت‌ها و برنامه‌هایی که در آموزش و پرورش انجام می‌شود را در این چهار چوب این سند دانست و خاطرنشان کرد: امروز آموزش و پرورش برای هر کاری که انجام می‌دهد، نقشه راهی دارد.

بابویی با اشاره به سیاست‌های آموزش و پرورش در سامان‌دهی و بهسازی نیروی انسانی، توسعه مشارکت، ارتقای مدیریت آموزشگاهی، عملیاتی کردن بودجه و تمرکز زدایی، تصریح کرد: این سیاست‌ها مبانی برنامه‌ریزی است و می‌تواند منجر به فعالیت‌هایی شود که زمینه‌ساز اهداف تحقق سند تحول بنیادین باشد.

وی در پایان گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به‌دنبال اصلاح این رویکرد بود که معلمان به‌معنای عام محور تحول و مربی هستند.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم از 28 معلم نمونه و خانواده فرهنگیان شهید و 34 فرهنگی بازنشسته در حضور مسؤولان، تجلیل به عمل آمد.