سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

معرفی 2 هزار واحد اقتصادی متخلف به تعزیرات - نمایش محتوای خبر

 

 

معرفی 2 هزار واحد اقتصادی متخلف به تعزیرات

اسماعیل هادی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: در راستای عملی نمودن اهداف هدفمندی یارانه‌ها و واقعی نمودن نرخ کالا و خدمات و قطع دستان طمع‌کار واسطه‌های سودجو، این اداره با بهره گیری از حداکثر توان نظارت و بازرسی از واحدهای اقتصادی سطح را در اولویت کاری خود قرار داده است.

هادی‌نژاد بیان داشت: از ابتدای سال 91 تاکنون با برگزاری گشت‌های مستقل و مشترک با سایر دستگاه‌ها بیش از 17 هزار مورد بازرسی از واحدهای اقتصادی در سطح تولید و توزیع در سطح شهرستان صورت گرفته است که از این تعداد 2 هزار و 100 مورد منجر به تشکیل پرونده تخلف به ارزش ریالی 17 میلیاردی شد.

وی از کشف 134 مورد تخلف در حوزه آرد و نان خبر داد و گفت: طرح نظارت بر واحدهای خبازی و تولید آرد با همکاری بازرسان اصناف و ناظران افتخاری در سطح شهرستان ساری در حال اجراست که این طرح به منظور دستیابی به نان سالم و مرغوب با ضایعات کمتر و نظارت بر کمیت آن صورت گرفت.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ساری افزود: از ابتدای سال تاکنون بیش از 2 هزار و 600 مورد بازرسی صورت گرفته است که از این تعداد 134 مورد متخلف شناخته شدند و با تشکیل پرونده به ارزش 362 میلیون ریال برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو از اختصاص یک میلیارد ریال تسهیلات بانکی به بافندگان فرش در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: در راستای توسعه قالی‌بافی، اشتغالزایی و تجهیز کارگاه‌ها و امکانات مورد نیاز، تعداد 65 بافنده فعال و با سابقه برای دریافت تسهیلات بانکی به مبلغ یک میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند.