جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

معدوم‌سازی 2800 کیلوگرم آلایش غیرخوراکی مرغ در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

معدوم‌سازی 2800 کیلوگرم آلایش غیرخوراکی مرغ در آمل

رئیس اداره دامپزشکی آمل از کشف و معدوم‌سازی 2 هزار و 800 کیلوگرم انواع آلایش غیرخوراکی مرغ در این شهرستان خبر داد.

معدوم‌سازی 2800 کیلوگرم آلایش غیرخوراکی مرغ در آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل دامپزشکی مازندران، مجید غلام‌پور اظهار کرد: بازرسان بهداشتی اداره دامپزشکی آمل در محدوده پلیس‌راه این شهرستان مقدار 2 هزار و 800 کیلوگرم روده و کله مرغ را از دو خودروی در حال تردد کشف و معدوم کردند.

وی افزود: در راستای تشدید نظارت بر کنترل حمل و نقل فرآورده‌های خام دامی توسط خودروی‌های مخصوص، این اداره با تشکیل اکیپ مشترک با فرمانداری، نیروی انتظامی، اداره صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان به همراه نظارت بر تردد خودروها در محور هراز بر نحوه ورود و خروج محموله‌ها نظارت می‌کند.

رئیس اداره دامپزشکی آمل با اشاره به مهم بودن محور هراز، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه محور هراز یکی از مهم‌ترین محورهای مواصلاتی استان به پایتخت است پس حضور مأموران دامپزشکی با همکاری نیروی انتظامی به‌منظور کنترل تردد خودروهای متخلف مهم محسوب می‌شود.

این مسؤول یادآور شد: با ورود غیرمجاز برخی از محموله‌ها و همچنین دام و طیور زنده به استان می‌تواند خطری جدی متوجه سرمایه دامی استان شود که حضور و نظارت بازرسان دامپزشکی این شهرستان می‌تواند تأمین‌کننده و تضمین‌کننده سلامت و بهداشت عمومی لحاظ شود.

غلام‌پور با تقدیر از همکاری صمیمانه دستگاه قضا و نیروی انتظامی شهرستان آمل، خواستار همکاری بیشتر این دو نهاد دولتی با اداره دامپزشکی شد.