جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

معبری به آسمان - نمایش محتوای صدا

 

 

معبری به آسمان


گوینده : میلاد شوکائیان
نویسنده : لطف ا... سعیدی فر
صدابردار : میرقربان نژاد ، الهه نصیری نیا
گزارشگر : رضا دلدار

معبری به آسمان ویژه برنامه ای است به تهیه کنندگی سید جمال الدین موسوی به مناسبت آغاز گرامیداشت هفته دفاع مقدس،به طور زنده از ساعت 15:15 به مدت 30 دقیقه از صدای مرکز مازندران  پخش می شود.

هفته دفاع مقدس ۳۱ شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است و  از ۳۱ شهریور تا ۶ مهر ادامه دارد.

ساحل با توجه به آغاز هفته شورآفرین دفاع مقدس فرصت مناسبی است تا در قالب یک ویژه برنامه رادیویی به کمک کارشناسان حوزه جنگ ودفاع واساتید دانشگاه وهمچنین ارگانها و نهاد های مقدسی چون؛ ارتش، سپاه،بسیج وجهاد؛ برخی موضوعات فرهنگی واجتماعی در این حوزه را بازگو وفرهنگ ایثار ومقاومت و رشادت وشهادت را برای افکار عمومی وهمه نسل ها عمیق تر ونهادینه تر بیان نماییم .
صحنه های به یادماندنی دفاع مقدس ورشادتها ودلیر مردی های جوانان مازندرانی این عرصه یادگاری برای همه نسل ها است که با رهبری داهیانه حضرت امام خامنه ای نسل امروز انقلاب نیز کماکان همانند پدران ونسل پیشینشان دلاورانه به دنبال احیای فرهنگ ایثار وشهادتند.وامروز درقالب مدافعین حرم آل الله این پایداری ورشادت را به خوبی شاهد هستیم.
بر این اساس رادیو به عنوان رسانه ای فراگیر می تواند نقش بسیار مهمی را ایفا نموده وهفته دفاع مقدس را در قالب برنامه های اینچنینی با انگیزه های ملی میهنی وانقلابی اسلامی به جهت گرامیداشت یاد وخاطرات شهدا وجانبازان وایثارگران عزت وشرافت ایرانی ومازندرانی را به نمایش بگذارد.

 

اهداف برنامه:
تعمیق وترویج فرهنگ مقاومت و زنده نگه داشتن ارزشهای دفاع مقدس، پر رنگ کردن جلوه های ایثار  بخشندگی  از خودگذشتگی  رشادت  شهادت با تاسی از فرهنگ ناب عاشورا، مرور خاطرات دفاع مقدس ونقش هشت سال دفاع در تربیت نسل انقلاب ،فرهنگ سازی در راستای استفاده از فرصتهای پیش رو ،-نزدیکتر کردن فضای مدارس ودانشگاهها به فرهنگ دفاع مقدس با توجه به آغاز بازگشایی مدارس ودانشگاهها
،افزایش سطح بصیرت عمومی ودشمن شناسی وتبیین آثار وعواقب ترس وذلت پذیری در برابر دشمن ، -تبیین اقتدار وصلابت نیروهای مسلح در مقابله با دشمنان {داعش وامریکاو...}با محوریت دفاع همه جانبه وامنیت کشور ، پرداختن به خانواده های شهدای دفاع مقدس بخصوص خانواده های شهدای مدافع حرم و ... . 

 

 

سال تولید: سال 1396


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو