سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

معاون وزیر : تعریض و ارتقاء جاده هراز نیازمند عزم ملی است - نمایش محتوای خبر

 

 

معاون وزیر : تعریض و ارتقاء جاده هراز نیازمند عزم ملی است

به گزارش امروز ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران، ' علی نورزاد ' در این بازدید ضمن اعلام رضایت از اجرای عملیات اجرایی پروژه محور هراز گفت: تعریض محور هراز نشان از توانمندی مهندسین کشور دارد.

وی عنوان نمود : تعریض محور مذکور همزمان با تردد خودروهاست وکاربران جاده ای و مردم شریف کشور می توانند پیشرفت فیزیکی و رو به رشد عملیات اجرایی را از نزدیک لمس کنند.

نورزاد یادآور شد: از دیگر مشکلات و چالش ها در خصوص توسعه راهها در مازندران ، مسئله زیست محیطی و کمبود اعتبار مورد نیاز بوده و باید نمایندگان محترم مردم استان در مجلس با تلاش مضاعف برای تامین اعتبار استان در مجلس شورای اسلامی بکوشند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در این بازدید ضمن اشاره به پیام مقام معظم رهبری خواستار عزم ملی و مدیریت جهادی برای اتمام پروژه های راهسازی در مازندران شد و تصریح نمود : ان شاء الله با همت و تلاش همه مهندسین ومسولین ذیربط در تلاشیم عملیات تعریض و چهارخطه محور هراز به اتمام برسد.

' حیدر نوروزی ' مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران در این بازدید ضمن اشاره برمحدودیتها و چالشهای موجود در روند اجرایی پروژه هراز گفت: همت و غیرت به همراه تلاش و کوشش تمامی دست اندرکاران برای اتمام پروژه مذکور ستودنی است.

وی اظهار داشت : در حال حاضر این اداره کل توانسته با حمایت و همدلی تمامی دست اندرکاران این حوزه و همت و کوشش تمامی مهندسین و مشاوران خود با حفظ منابع طبیعی و رعایت الزمات زیست محیطی در سطح این محور ، 40 کیلومتر از مسیر 110 کیلومتری محور هراز در حوزه استحفاظی خود را با بکارگیری بیش از 950 نفر نیروی انسانی با 465 دستگاه از انواع ماشین آلات راهسازی ، 6 دستگاه سنگ شکن و 7 دستگاه بتن ساز به صورت 3خطه و 4خطه درآورده و مابقی مسیر را نیز با پیشرفت فیزیکی بالای 30% در دستور کار دارد .

نوروزی در خصوص عملیات احداث تونل در محور هراز عنوان نمود : در سطح این محور 20 دهنه تونل به طول 13/5کیلومتر طراحی که تا به امروز 13 دهنه آن بطول 10/5 کیلومتر اجرایی که از این تعداد حفاری 11 تونل به اتمام رسیده است.

نوروزی تصریح نمود : برای اتمام عملیات چهارخطه شدن این محور مهم و حیاتی در حوزه استحفاطی مازندران مقدار 5300 میلیارد ریال اعتبار نیاز بوده که انشاء ا... با تخصص مناسب و رویکرد جدید دولت تدبیر و امید و تعامل و همدلی تمامی مسئولین ذیربط در آینده نزدیک شاهد بهره برداری نهایی از این مسیر تاریخی و ماندگار باشیم.

گفتنی است بازدید از مناطق سازمان محیط زیست و عملیات تعریض و ارتقاء محور نور - چمستان - آمل نیز از دیگر برنامه های معاون وزیر راه و شهرسازی به مازندران است.

{jcomments off}