جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

معاون وزارت راه :راههای روستایی در راستای حمل و نقل تولیدات کشاورزی اهمیت می یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

معاون وزارت راه :راههای روستایی در راستای حمل و نقل تولیدات کشاورزی اهمیت می یابد

به گزارش ایرنا ˈ سید حسین میر شفیعیˈ روز چهارشنبه در بررسی مشکلات مردم 50 روستای بخش بندپی شرقی شهرستان بابل در محل امامزاده شیخ موسی این شهرستان ،گفت:علیرغم محدودیت های بودجه ای در سال گذشته ،دولت به توسعه راه های روستایی توجه خاص رداشته است .

وی با بیان اینکه در حال حاضر 100هزار کیلومتر از راههای روستایی کشور آسفالت شده است ، ادامه داد: خوشبختانه مردم متوجه محدودیت های بودجه ای که در اثر تحریم ها ایجاد شده ،هستند.

میرشفیعی اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از پروژه های راههای روستایی کشور به دلیل کمبود اعتبار به کندی پیش می رود.

وی به اهمیت شبکه راههای روستایی بندپی شرقی بابل اشاره کرد و بیان داشت: این بخش از نظر گردشگری و تولیدات دامی نقش مهمی در صنعت توریسم و امنیت غذایی استان مازندران و کشور بازی می کند و بر همین اساس مشکلات شبکه راههای روستایی این منطقه شناسایی شده و برای ترمیم و بازسازی آن اقدامات اساسی صورت خواهد گرفت.

وی به اتصال راه روستایی و ییلاقی ˈ فیل بند - دیوا ˈ به جاده فیروزکوه اشاره کرد و گفت: رانش های راه روستایی ˈشیخ موسی ˈ نیز ترمیم و از بین خواهد رفت.

مرشفیعی بر تجهیز راهداخانه بندپی شرقی تاکید کرد و گفت: بسیاری از مشکلات راه روستایی با استفاده از تجهیزات موجود اداره کل راه و شهر سازی استان ،بدون بکار گیری پیمانکار قابل رفع است.

به گفته معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی ، نیم درصد راه روستایی کشور در شهرستان بابل قرار دارد که 600کیلومتر آن آسفالته است.

همزمان با بررسی مشکلات مردم ،پل ارتباطی 50 روستای بخش بندپی شرقی که بر روی رودخانهˈ سجاد رودˈ در روستایˈ فیروزجاهˈ ˈ ساخته شده است، با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و استاندار مازندران به بهره برداری رسید.

برای ساخت این پل که راه ارتباطی 50 روستاست و نقش مهمی در اقتصاد شهرستان بابل دارند، 15 میلیارد ریال هزینه شده است.