جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد میهمان مراسم روز خبرنگار در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد میهمان مراسم روز خبرنگار در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی در نشست خبری نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی مازندران در سالن کنفرانس اداره کل ارشاد مازندران، اظهار داشت: معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، میهمان ویژه مراسم روز خبرنگار در مازندران است.

وی با اشاره به اینکه 27 نشریه محلی، 16 سایت خبری، 17 نشریه سراسری و هشت خبرگزاری در دهمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی مازندران حضور یافته‌اند، ادامه داد: به علت افزایش درخواست، مجبور به تجمیع غرفه‌ها شده‌ایم.

ابراهیمی با بیان اینکه حضور قائم‌مقام وزیر کشور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه به دلیل پاسداشت زحمات رسانه‌های استان بود، افزود: کاستی‌ها و مشکلات رسانه‌ها باید در نظر گرفته شود و برخی رسانه‌ها هم خدماتی ارائه می‌دهند که نمی‌توان نادیده گرفت.

این مسئول با اشاره به ارسال 483 اثر از سوی مطبوعات استان به دبیرخانه جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی مازندران و انتخاب 45 اثر به عنوان آثار برگزیده از سوی هیئت داوران، تصریح‌ کرد: مراسم روز خبرنگار در ساعت 17 روز 17 مردادماه جاری در شهرستان بابلسر برگزار می‌شود و پس از آن هم هر شهرستان از خبرنگاران تجلیل خواهد کرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا اداره ارشاد مازندران برنامه‌ای برای اینکه بین رسانه‌هایی که به تولید محتوا می‌پردازند و رسانه‌هایی که فقط مصرف‌کننده خوراک دیگران هستند، وجه تمایزی قائل شود، گفت: اعتقاد ما بر این است که بین تولیدکننده خبر و مصرف‌کننده صرف خبر باید وجه تمایزی باشد و رسانه‌هایی که به تولید محتوا می‌پردازند باید مورد توجه قرار گیرند.

ابراهیمی خاطرنشان‌کرد: بنا داریم با معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه صحبت‌هایی داشته باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه شفاف‌سازی یارانه مطبوعات یکی از مسائلی است که با معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد درمیان می‌گذاریم، ادامه داد: اخلاق رسانه‌ای یکی از دغدغه‌های ما است که باید به آن پرداخته شود.

ابراهیمی با اشاره به اینکه سرقت از تولیدات دیگر رسانه‌ها، ضبط صدا بدون اجازه طرف مقابل، انتشار تصویر فردی بدون کسب اجازه و... از دیگر دغدغه‌ها در حوزه رسانه است، افزود: درباره ظهور خبرنگاران غیرتخصصی ضبط به دست هم نگرانی‌هایی داریم.

وی با بیان اینکه برخی مسائل مانند نیت‌خوانی‌ها در رسالت خبرنگاری، جایگاهی ندارد، تصریح کرد: رسانه باید در مقابل توهین و تهدید، ایستادگی کند.