سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

معاون اول رییس جمهوری خواستار تسریع در احداث تونل آبشار محور هراز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

معاون اول رییس جمهوری خواستار تسریع در احداث تونل آبشار محور هراز شد

بگزارش ایرنا ˈاسحاق جهانگیری ˈ که بامداد امروز( شنبه ) همراه با وزیر راه و شهرسازی ، رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای و استاندار مازندران بازدید از عملیات عمرانی تعریضی محور هراز را آغاز کردند همچنین از پیمانکار اجرای این طرح خواست بطور شبانه روزی عملیات احداث تونل آبشار را ادامه دهد .

تونل آبشار که عملیات اجرای آن ادامه دارد بطول حدود یک کیلومتر در محدوده امامزاده هاشم در جاده هراز واقع شده است .

تاکنون بیش از 800متر از این تونل حفاری شده و تنها 200متر از آن باقی مانده است .

احداث این تونل در تسهیل تردد خودرو ها از این محور تاثیر بسزایی خواهد داشت و مشکل فرود بهمن و بهمن گیر بودن منطقه نیز برطرف خواهد شد .

ˈاسحاق جهانگیریˈ معاون اول رییس جمهوری به همراه ˈ عباس آخوندی ˈ وزیر راه و شهرسازی صبح امروز( شنبه )بازدید از عملیات اجرای طرح تعریض محور هراز را آغاز کردند .

معاون اول رییس جمهوری قرار است علاوه بر بازدید از محور هراز ، از عملیات تعریض مسیر کمربندی جنوبی شهرستان بابل و طرح های عملیاتی تعریضی محور سواد کوه نیز دیدن کنند .

بگفته ˈ علی اسد ˈ مدیر کل راه و شهر سازی مازندران در حال حاضر 14 پیمانکار در 10 منطقه از محور هراز در حال اجرای طرح های تعریضی و عمرانی هستند.

13 تونل به طول 10 هزار و 453 متر در این محور در حال احداث است و از 20 دستگاه پل بزرگ طراحی شده در محور هراز تاکنون هشت دستگاه به بهره برداری رسیده و سه دستگاه نیز درحال اجرا است .

محور هراز یکی از محورهای مواصلاتی مهم مازندران است که سالانه بیش از 20 میلیون گردشگر از این محور و شهر آمل وارد استان می شوند.