رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

معاون اورژانس کشور:تعداد پایگاههای اورژانس هوایی افزایش می یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

معاون اورژانس کشور:تعداد پایگاههای اورژانس هوایی افزایش می یابد

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ' محمد سرور' امروز درمراسم آغاز کارگاه آموزشی تکنسین های اورژانس هوایی کشور درساری ادامه داد : با افزوده شدن تعداد پایگاه های اورژانس هوایی به تعداد 44 پایگاه 70 درصد وسعت سرزمینی کشور زیرپوشش این مجموعه قرار می گیرند .

وی انتقال مصدومان در زمان بروز حوادث و سوانح را از اولویت های کاری اورژانس هوایی برشمرد و گفت: پوشش حوادث پرتلفات (حوادث با بروز بیش از سه کشته و پنج مجروح )، انتقال تجهیزات و نیروی انسانی از وظایفی این پایگاهها به شمار می رود .

معاون فنی و عملیات مرکز اورژانس کشور ادامه داد : با توجه به ترافیک درون و برون شهری ، حضور سریع بالگردهای اورژانس هوایی در مکان وقوع حادثه می تواند در کاهش صدمات جانی بسیار نقش آفرین باشد.

وی تعیین و ارزیابی سطح بحران را ازجمله دغدغه های زمان بروز حوادث دانست و گفت:سازمان مدیریت بحران بعنوان متولی انجام این ماموریت تاکنون اقدامی در زمان بروز حوادث انجام نداده است و شاید هم نخواست انجام دهد .

به گفته سرور این مساله باعث شده تا اطلاعات دقیقی از میزان و وسعت خسارت و دیگر اطلاعات موردنیاز برای خدمات رسانی به مصدومان و حادثه دیدگان در اختیار مجموعه های خدمات رسان همچون اورژانس وجود نداشته باشد .

وی ادامه داد: هم اکنون اورژانس بر مبنای اطلاعات و پیامهای متفاوت مبادرت به اعزام نیرو می کند.

معاون فنی و عملیات مرکز اورژانس کشور از برنامه ریزی این نهاد بمنظور آموزش افراد برای شناسایی وارزیابی میزان بحران در مناطق خبرداد و گفت: در زمان بروز حوادث ، بالگردهای اورژانس هوایی از فراز آسمان می توانند ارزیابی اولیه از میزان بحران را ارائه بکنند .

هم اکنون دو هزارو 80 پایگاه اورژانس در سراسر کشور مشغول ارائه خدمات هستند که از این تعداد 15 اورژانس هوایی است .

سومین کارگاه آموزشی اورژانس هوایی کشور از امروز بمدت سه روز در ساری اغاز شد و60 تکنسین های اورژانس هوایی کشور به صورت تئوری و عملی پیرامون تاریخچه پرواز ، تاریخچه بالگرد ، هواشناسی ، نکات ایمنی حین پرواز ، عملیات پیاده شدن از هلی کوپتر در شرایط خاص ، شناخت و اطفای حریق آشنا می شوند .