جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

معاون استاندار:سواحل مازندران ساماندهی و زیبا می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

معاون استاندار:سواحل مازندران ساماندهی و زیبا می شود

وی افزود :در این راستا حتی برای مجتمع های اداری ساحلی نیز ضرب العجل تعیین کردیم تا محدوده خود را زیباسازی کنند.
ˈ علیرضا یونسی ˈ روز چهارشنبه در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر استان مازندران با بیان اینکه امسال برای ساماندهی دریا با استفاده و کمک همه کارشناسان از ماه ها قبل برنامه ریزی کردیم، تصریح افزود: برای نخستین بار امسال دولت 260 میلیارد ریال برای ساماندهی سواحل خزر اختصاص داد که از این میزان180 میلیارد ریال مختص استان مازندران است.

وی یکی از مولفه های اساسی پذیرش گردشگر خارجی در مازندران را توسعه زیرساخت های لازم از جمله جاده و فرودگاه دانست

وگفت باید آن را برای حضور گردشگران خارجی مهیا کنیم.

وی با بیان اینکه بخشی از توجه مسافران به مازندران به واسطه طبیعت بکر و زیبای استان و بخشی دیگر مربوط به میراث معنوی و ملی موجود در این دیار است ، ادامه داد: دماوند باشکوه و عظیم که مظهر ایستادگی و پایداری ملت ایران است از جمله میراث مهم ملی مازندران محسوب می شود که در سالیان متمادی مورد تعرض و تخریب قرار گرفت که امروز توانستیم جلوی غارت و تخریب ان را بگیریم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران ضمن تاکید بر تاریخ کهن و ارزشمند جای جای ایران اسلامی، اذعان داشت: با توجه به اسناد و شواهد می توان گفت هیچ جای ایران قدمت تاریخی مازندران را ندارد و این خطه مرکز نخستین سکونت گاه های بشری بوده است.

یونسی اظهار داشت: وجود امام زادگان در دیار علویان که بیانگر تشکیل اولین حکومت شیعی است، مورد توجه گردشگران و مسافران قرار دارد و امروز باید تلاش کنیم تا با استفاده بهینه از این میراث معنوی و تاریخی، تنوع گردشگری در مازندران ایجاد کنیم.

وی در بخشی دیگر از سخنرانی خود به مساله غرق شده گان در دریای خزر اشاره و گفت: تعداد ناجیان غریق در سواحل مازندران نسبت به سال گذشته 35 درصد، تعداد نیروهای هلال احمر 60 درصد و تعداد پرسنل نیروی انتظامی 13 درصد رشد داشته است.

یونسی با اشاره به کاهش چشم گیر تعداد غریق در سواحل مازندران نسبت به پارسال، اظهار داشت: تعداد غریق در خردادماه 86 درصد، در تیرماه 77 درصد و در مردادماه تا امروز 55 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

وی ادامه داد: حتی مرگ یک هم وطن در دریا برای ما نامطلوب و مایه تاسف است و از مردم می خواهیم که به توصیه ها و هشدارها توجه کنند و از طرح های دریا و در زمان های مقرر برای شنا استفاده کنند.

بنابر امارهای رسمی تابستان سال گذشته 220نفر در سواحل مازندران در دریای خزر غرق شدند.