رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

معاون استاندارمازندران :فارغ التحصیلان رشته های نظری در بازار کار با مشکل بیشتری مواجه اند - نمایش محتوای خبر

 

 

معاون استاندارمازندران :فارغ التحصیلان رشته های نظری در بازار کار با مشکل بیشتری مواجه اند

به گزارش ایرنا ، ˈ ولی الله فرزانه ˈ چهارشنبه شب در جلسه شورای آموزش و پرورش مازندران افزود: دانش آموزان باید به هنرستان های فنی و حرفه ای و رشته های کار و دانش توجه بیشتری کنند.

وی ادامه داد: دانش آموزانی که در رشته های نظری مدرک دیپلم گرفته اند ،بدون مهارت بوده و در جذب بازار کار مشکل دارند.

فرزانه در بخش دیگری به اهمیت هوشمند سازی کلاس درس مدارس استان اشاره کرد و اظهار داشت: خیران مدرسه ساز باید به سمت حمایت از هوشمند سازی کلاس درس هدایت شوند.

معاون برنامه ریزی استاندار مازندران تاکید کرد: علاوه بر اینکه دولت باید برای هوشمند سازی کلاس ها توجه جدی تری کند ، مشارکت تمامی مردم در هوشمند سازی کلاس ها نیز بیشتر شود.

فرزانه از تخصیص اعتباری از محل مالیات فروش سیگار به وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: سالانه یک هزارو 200میلیارد ریال از محل فروش سیگار ، مالیات دریافت می شود که باید برای ساخت فضاهای ورزشی مدارس هزینه شود.

معاون برنامه ریزی استانداری مازندران به اجرای طرح هجرت 3 اشاره کرد و گفت: طرح هجرت 3 از پشتیبانی های مقام معظم رهبری ، رئیس جمهوری و آئین نامه اجرایی برخوردار است.

وی ضمن تایید مشکلات تامین اعتبار برای اجرای طرح هجرت 3 ، اظهار داشت: اراده استان بر اجرایی شدن این طرح است و برای تامین اعتبار آن نیز در کوتاه ترین زمان ممکن ،راهکارهایی را مشخص خواهیم کرد.

مازندران شش هزارو 43 مدرسه با 27هزارو 63 کلاس درس و بیش از 542هزار دانش آموز دارد.