سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

معادن گلی‌ یران به البرز مرکزی بازگردانده می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

معادن گلی‌ یران به البرز مرکزی بازگردانده می‌شود

سید هادی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه با اشاره به اینکه حل مشکل زغال‌سنگ البرز مرکزی از آرزو‌های مردم سوادکوه و از برنامه‌های اولویت‌دار من بود، گفت: در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و در راستای تاکید مقام معظم رهبری در فراو ری مواد خام، حل مشکلات البرز مرکزی در دستور کار قرار گرفت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به چندین مورد کلنگ‌زنی در زغال‌سنگ مرکزی و رکود در آن، اظهار داشت: با تلاش وزیر و معاونان وزارت صنایع و معادن و پیگیری‌های بزرگان منطقه شاهد احیای البرز مرکزی هستیم.

وی با بیان اینکه چهار گروه اکتشافی برای شناسایی و باز‌گشایی معادن در حال فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: حکم شورای عالی معادن و دیوان برای بازگرداندن معادن گلی یران که واگذار شده بود و شاهد سودجویی در آن بودیم صادر شده است و به زودی به البرز مرکزی باز‌گردانده می‌شود.

حسینی با بیان اینکه اقدامات اولیه برای گشایش معدن کردآباد انجام شده است، گفت: با همت مدیر عامل شرکت البرز مرکزی شاهد تلاش‌های مناسب و قابل تقدیری هستیم و توافق با منابع طبیعی برای حل مشکل راه معدن کرد آباد و ساخت بخش عمده‌ای از ساختمان زغال‌شویی انجام شده است.

نماینده سوادکوه و قائمشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به‌زودی عملیات اجرایی کک‌سازی سوادکوه آغاز خواهد شد، افزود: با وجود مشکل اشتغال از مردم سوادکوه و مازندران می‌خواهیم برای اجرایی شدن همه برنامه‌های البرز مرکزی با مدیر‌عامل آن همکاری کنند و کک‌سازی و زغال‌شویی کار اداری و دفتری چندانی ندارد و مشکلی که در گذشته برای البرز مرکزی در نسبت کارکنان صفی به ستادی به وجود آمد، تکرار نشود.

{jcomments off}