جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

معادن غیرفعال به بخش دولتی عودت داده شود - نمایش محتوای خبر

 

 

معادن غیرفعال به بخش دولتی عودت داده شود

سید هادی حسینی صبح امروز در بازدید از معادن سوادکوه با اشاره به این مطلب که امید مردم سوادکوه به دل کوه‌ها برای استخراج ذغال است، گفت: اشتغال‌زایی و افزایش درآمد در کنار معادن ذغال‌سنگ البرز مرکزی از امیدهای مردم سوادکوه است که در چند سال اخیر با ایجاد موانع قطع شده است.

نماینده سوادکوه، سوادکوه شمالی، قائمشهر، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این مطلب که مردم سوادکوه در همه عرصه‌ها وفاداری خود به نظام را نشان داده‌اند، یادآور شد: هر کدام از مسئولان ملی، استانی و شهرستانی که فرصت کمک برای توسعه سوادکوه دارند، باید تلاش کند.

وی خواستار تشکیل جلسات مستمر برای بررسی وضعیت پیشرفت توسعه معادن و کک‌سازی و ذغال‌شویی در سوادکوه شد و یادآور شد: نتایج پیگیری‌ها و بررسی‌ها توسط مسئولان به وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئولان ارشد استانی و ملی انتقال یابد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی خواستار تجهیز معادن البرز مرکزی و استفاده از توانمندی‌های معدنی برای توسعه سوادکوه شد و خاطرنشان کرد: معادن واگذار شده غیر فعال به بخش دولتی عودت داده شود تا در خدمت به توسعه و اشتغال‌زایی سوادکوه قرار گیرد.