جهش تولید | شنبه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

مطالعه بیشتر موجب درک مفاهیم عفاف و حجاب در جامعه می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مطالعه بیشتر موجب درک مفاهیم عفاف و حجاب در جامعه می شود

زهرا شرف‌الدین دوشنبه شب در همایش  سبک زندگی در پرتو عفاف و حجاب از جمله برنامه‌های بخش جنبی نمایشگاه کتاب ،اظهار داشت: سطح مطالعه  و کتابخوانی +در میان بانوان ما و خانواده باید از اندازه فعلی، بیشتر شود.

وی به محوریت زنان در تربیت و آرامش در خانواده اشاره کرد و افزود: به برکت انقلاب اسلامی زنان ما پیشرفت‌های چشمگیری نسبت به قبل از انقلاب داشته‌اند.

شرف‌الدین با اشاره به اینکه سرانه کتابخوانی در ایران در آخرین آمار اعلام شده 18 دقیقه است، گفت:‌سرانه کتابخوانی در ژاپن 90 دقیقه، ترکیه و مالزی 50 دقیقه، در انگستان 55 دقیقه و در کشورهای توسعه یافته 50 دقیقه است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران خاطرنشان کرد: در کشوری که دارای فرهنگ غنی شیعی است و کامل‌ترین سبک زندگی را داریم، میزان سرانه مطالعه باید بیشتر باشد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز در این همایش به استقبال مردم از ایجاد نمایشگاه کتاب اشاره کرد و گفت: ‌اگر مرکز استان فضای نمایشگاهی مناسب ایجاد شود در طول سال نمایشگاه‌های تخصصی کتاب کودک، مد لباس، رسانه‌های دیجیتال و غیره برگزار خواهیم کرد.

ˈ عین‌الله فلاح ˈ ظهار داشت: زندگی در پرتو عفاف و حجاب است که انسان را به سر منزل مقصود می‌رساند.

وی با بیان اینکه عفاف و حجاب از دغدغه‌های همه مسئولان در نظام جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: پرداختن به این مقوله در کانون خانواده باعث ثبات می‌شود.