جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

مطالعات جامع برای زهکشی 155 هزار هکتار از اراضی کشاورزی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

مطالعات جامع برای زهکشی 155 هزار هکتار از اراضی کشاورزی مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، ربیع فلاح‌جلودار در دیدار مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری شمال کشور اظهار داشت: تسریع در عملیاتی‌شدن طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری مازندران از محل تجارت فاینانس کشور چین بسیار ضروری است.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه مازندران رتبه نخست سطح زیر کشت و تولید برنج را دارد و ظرفیت‌های اجرایی و مطالعاتی استان، باید بیشترین سهم طرح فاینانس به این استان اختصاص یابد.

استاندار مازندران تصریح کرد: با توجه به اینکه بزرگ‌ترین مشکل کشاورزی استان موضوع آبگرفتگی و عدم زهکشی حدود 230 هزار هکتار از اراضی حاصلخیز استان است، زهکشی از اولویت‌های استان و امری بسیار ضروری است.

استاندار مازندران با تأکید بر اینکه با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال مطالعات جامع زهکشی استان برای 155 هزار هکتار از اراضی کشاورزی مازندران انجام شده، افزود: ضروری است نسبت به تأمین اعتبار اجرایی آن به‌صورت مستقل از محل فاینانس کشور چین اقدام شود.

به گزارش فارس، در این دیدار رضا عظیمی مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری شمال کشور نیز گزارشی در مورد برنامه‌ها و فعالیت‌های وزارت جهاد کشاورزی در مورد نحوه اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری شمال کشور ارائه کرد.