سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

مطالبه 17 میلیاردی موقوفات ساری از دستگاه‌های دولتی - نمایش محتوای خبر

 

 

مطالبه 17 میلیاردی موقوفات ساری از دستگاه‌های دولتی

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با بیان اینکه در جامعه امروزی وجود نگاه خیرخواهانه و نیک‌اندیشانه در وقف نمود خوبی پیدا کرده است، افزود: بدون شک احیای موقوفات و سرمایه‌گذاری در آنها با توجه به مطلوبیت اقتصادی هر منطقه می‌تواند موجب افزایش درآمد سالانه موقوفات شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری با بیان اینکه واقفان از بهترین، سالم‌ترین و حلال‌ترین اموالشان برای مصارف اسلامی در گسترش فرهنگ اسلام وقف می‌کنند، تصریح کرد: موقوفات در تأمین مسائل مادی، تدوام حرکت فرهنگی، معنوی و روحانی نقش‌آفرین هستند.

این مسئول خاطرنشان کرد: لازم است علاوه بر نیات گذشتگان در مورد ایجاد وقف‌های نوین و سوق دادن نیت واقفان به موارد مورد نیاز جامعه همچون وقف در زمینه تامین نیاز خانواده‌های بی‌سرپرست، ازدواج جوانان و نشر معارف اهل بیت نیز توجه و فرهنگ‌سازی شود.

حیدری به اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان از سوی اوقاف اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف اصلی اوقاف اجرای امینانه نیات واقفان و هزینه عواید موقوفات در راستای نیت واقف در وقفنامه است.

وی تصریح کرد: حدود 70 درصد نیت واقفان در شهرستان ساری در راستای اطعام‌دهی و عزاداری در مراسم حضرت سیدالشهدا است.

حیدری اظهار کرد: در ماه رمضان امسال مراسم اطعام‌دهی در راستای اجرای نیات واقفان در امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان ساری اجرا شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ساری از مطالبه 17 میلیارد ریالی این اداره از دستگاه‌های دولتی استان خبر داد و گفت: 17 میلیارد ریال حق موقوفات شهرستان ساری است که از سوی دستگاه‌های دولتی هنوز پرداخت نشده است.

حیدری با بیان اینکه دفاع از حق و حقوق موقوفات یک وظیفه شرعی و قانونی اوقاف است، افزود: اوقاف هیچگاه از حق و حقوق موقوفات کوتاه نمی‌آید.

وی از حمایت نمایندگان مردم شهرستان ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی از این طلب خبر داد و افزود: نمایندگان مردم ساری در مجلس شورای اسلامی بر پیگیری و دریافت حق و حقوق موقوفات شهرستان ساری تاکید کردند.