جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

مصوبات وزارت کشور ،دستور العمل نیروی انتظامی در چهارشنبه آخر سال است - نمایش محتوای خبر

 

 

مصوبات وزارت کشور ،دستور العمل نیروی انتظامی در چهارشنبه آخر سال است

سرهنگ ˈاسماعیل فتحیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در نکا افزود: حفظ ثبات امنیت اجتماعی و رعایت حقوق شهروندی از وظایف قانونی نیروی انتظامی است و به همین منظور با بر هم زنندگان حقوق شهروندی برخورد جدی خواهد شد .

وی خواستار رعایت مسائل ایمنی جوانان در ایام پایانی سال به ویژه در چهارشنبه آخر سال شد و اظهار داشت : همه مردم باید مراقب باشند که برای چند ساعت تفریح خطر آفرین، جان خود و دیگران را به خطر نیندازند.

فتحی، ادامه داد: شهروندان عزیز از هرگونه تجمع در معابر و محلات به قصد ایجاد حریق ، اخلال نظم عمومی و آلودگی صوتی که باعث سلب آسایش مردم می شود اجتناب کنند.

وی گفت: با هر گونه سوء استفاده از برگزاری مراسم چهارشنبه آخر سال که موجب اخلال نظم عمومی، ایجاد حریق، سد معبر و مزاحمت برای نوامیس مردم شود برابر قانون مقابله می شود و با افراد قانون شکن برخورد خواهد شد .

فرمانده نیروی انتظامی نکا خاطر نشان کرد: با انتشار و توزیع اطلاعیه های عمومی هشدار های لازم به اخلال گران احتمالی در چهارشنبه سوری داده شده است .

وی افزود: هرکس با هیاهو و جنجال یا حرکات غیر متعارف یا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی شود و یا به نوعی مانع کسب و کار شهروندان شود به حبس 3 ماه تا یک سال و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد .