سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

مصمم به توسعه نیروی دریایی در شان ملت ایران هستیم - نمایش محتوای خبر

 

 

مصمم به توسعه نیروی دریایی در شان ملت ایران هستیم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان رامسر، امیر دریادار حبیب‌ا‌لله سیاری روز سه شنبه در بیست و یکمین همایش هماهنگی ارگان‌های دریایی کشور اظهار کرد: بسیار مهم و ارزشمند است که در چنین همایش‌هایی، نقش ارگان‌های دریایی و توسعه پایدار و همچنین توسعه اقتصادی آنها در ایران جزو اصلی‌ترین محورها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: باید از توانمندی‌های خود استفاده کرده تا در دریا برای توسعه پایدار تلاش کنیم.

سیاری افزود: این توسعه ابعاد گوناگون داشته از جمله بعد اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و نظامی که باید توجه داشته باشیم که ابعاد توسعه زمانی میسر است که امنیت در دریاها برقرار باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در عرصه آب‌های سرزمینی منطقه و آبهای آزاد با حضور مستمر خود در منطقه مسئولیت این امنیت را به وجود آورده است.

سیاری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید کرد: درصدد هستیم تدبیر مقام معظم رهبری را که فرموده بودند که باید یک نیروی دریایی در شان ملت ایران بسازیم را اجرایی کنیم.

وی افزود: در اجرای این تدبیر در ابعاد سطحی و زیرسطحی ، سواحل ما در حال پیشرفت و توسعه نیرو است که همه این اقدامات را با اتکا به خداوند و همت بلند جوانان این مرزو بوم انجام داده و خواهیم داد.