جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

مصرف سموم کشاورزی در مازندران به یک‌سوم کاهش پیدا کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

مصرف سموم کشاورزی در مازندران به یک‌سوم کاهش پیدا کرد

عزیزالله شهیدی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با اعلام اینکه در دهه 70 مصرف سموم در کشور و مازندران بسیار بالا بوده، اظهار داشت: در حال حاضر مصرف سموم و کودهای شیمیایی در مازندران به یک‌سوم کاهش پیدا کرده است.

وی بیان ‌داشت: کمیته‌ای در استان برای جایگزینی سموم و استفاده از روش‌های بیولوژیک شکل گرفت که با استفاده از راهکارها مصرف سموم به کمتر از 5 هزار تن کاهش پیدا کرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه طرح کاهش مصرف سموم در دستور کار قرار دارد، افزود: همچنین در حال حاضر مصرف کودهای جایگزینی، کودهای آلی و ریزمغذی‌ها در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی مازندران است، همچنین برگزاری کلاس ‌آموزشی برای باغداران و کشاورزان برای تشویق آنها به کشت ارگانیک و کاهش مصرف سموم در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه جلوگیری از مصرف سموم و کودهای شیمیایی به‌ نفع تولیدکننده و مصرف‌کننده است، خاطرنشان کرد: این مهم به سلامت زیست‌محیطی کمک می‌کند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: تولید محصول سالم و خوب از نظر کمی و کیفی و پایداری در تولید چه برای تولید داخل و چه بخش صادرات از برنامه‌های مهم سازمان جهاد کشاورزی مازندران است.

شهیدی‌فر با اعلام اینکه بحث مبارزه بیولوژیک به صورت موفقیت‌آمیزی در اراضی مازندران آغاز شده‌، افزود: بالغ بر 45 هزار هکتار از اراضی و 10 هزار هکتار از باغات استان تحت مبارزه بیولوژیک قرار گرفته و بقیه تحت مبارزه تلفیقی بوده ‌است.

وی با اشاره به اینکه سموم کشاورزی مورد استفاده در گذشته بسیار پرخطر بوده، اذعان‌ داشت: در حال حاضر این سموم از دور خارج شده و سموم کم‌خطرتر از لحاظ زیست‌محیطی جایگزین شده ‌است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران یادآور شد: پرورش اردک در مزارع یکی از راهکارهای مبارزه تلفیقی است که علاوه بر تامین مواد غذایی برای اراضی از بروز آفت در مزارع جلوگیری می‌کند.

شهیدی‌فر خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی، میزان مصرف سموم امسال نیز کاهش چشمگیری داشته‌ است.

{jcomments off}