سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

مصرف بنزین در مازندران هفت درصد رشد یافت/ کمبود CNG در بابل و ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

مصرف بنزین در مازندران هفت درصد رشد یافت/ کمبود CNG در بابل و ساری

به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی طالبی صبح یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: همچنین در این مدت در مصرف بنزین برای موتورسیکلت 11 درصد افزایش و نفت کوره سه درصد رشد داشته ایم.

طالبی به کاهش 4 درصدی مصرف نفت وگاز در استان اشاره کرد و افزود : در مصرف نفت سفید 11 و گاز مایع 4 درصد کاهش را در استان داشته ایم.

وی با بیان اینکه در جایگاههای سی.ان جی وبنزین 74 نمازخانه وجود دارد ، اظهار کرد : برخورداری جایگاههای سوخت  از نمازخانه جزء تسهیلات سفر است.

وی با اعلام اینکه برای بازرسی و نظارت بیشتر برنمازخانه ها بازدیدی اولیه صورت گرفته است ، گفت : در ایام تعطیلات نوروزی نیز به همراه ائمه جمعه از جایگاهها بازدید بعمل خواهند آورد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری با تاکید براینکه برای نمازخانه ها در پمپ بنزین جانمایی نشده است ، افزود : این نمازخانه ها تنها برای استفاده کارکنان ، رانندگان مقطعی طراحی شده است.

طالبی با اشاره به اینکه چند جایگاه سی ان جی بیش از 200میلیون تومان به دولت بدهی دارند، گفت: از استاندار خواسته ایم تا 20 فروردین به دلیل افزایش حجم مسافرین این جایگاهها فعال باشند و اگر بدهی های خود را نپرداختند غیرفعال شوند.

وی با تاکید بر اینکه تمامی جایگاههای سوخت در طول سال فعال هستند ، افزود  : برخی مواقع اتفاق افتاده که سامانه هوشمند دچار مشکل شده باشد که پس از رفع نقص دوباره فعال می شود.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری در ادامه تاکید کرد : جایگاههای سوخت به دلیل کارمزدی که می گیرند باید در طول سال فعال باشند.

طالبی همچنین از افزایش کارمزد جایگاههای سوخت خبرداد و گفت: با افزایش کارمزد سی .ان .جی ، این جایگاهها برای خدمت رسانی به همشهریان راغب می شوند.

وی با بیان اینکه جایگاه بنزین به 105 جایگاه رسیده است ، خاطر نشان کرد : در بخش جایگاه سی .ان .جی نیز از 69 به 74 جایگاه رسیده ایم.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری همچنین با اشاره به کمبود جایگاههای سی .ان .جی در شهرستانهای بابل، آمل و ساری ، تاکید کرد : با توجه به اعلام آمادگی که بخش خصوصی برای احداث این جایگاهها کرده اند در 6 ماهه اول سال 93 این مشکل برطرف خواهد شد.

طالبی با اشاره به توزیع خارج از شبکه محصولات نفتی ، گفت : در استان مازندران به دلیل نبود مرزهای زمینی با مشکل قاچاق روبرو نیستیم بلکه توزیع خارج از شبکه وجود دارد.

وی از انتخاب بازرس برای مبارزه با توزیع خارج ازشبکه خبرداد وافزود : در بررسی هایی صورت گرفته 1 میلیون و 100 هزار لیتر نفت سیاه کشف شد که به جای حمل به نیروگاه ، قاچاق شده است .

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری همچنین از کشف 15 هزار لیتر نفت سفید تا کنون خبرداد.

طالبی در ادامه با اشاره به طرح گل گشت نوروزی ، گفت : در این طرح تمام جایگاهها توسط واحدهای نظارت و ارزیابی مورد نظارت قرار گرفتند.

وی ادامه داد : در طرح گل گشت نوروزی بازرسان شرکت در قالب سه اکیپ کنترل کیفیت ، کمیت و نظارت بر نمازخانه ها جایگاهها سوخت را بازرسی کردند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری، افزود :  در این طرح بیش از 90 درصد مشتریانی که به جایگاهها مراجعه می کردند رضایت خود را از عملکرد شرکت ملی نفت ساری اعلام کردند .

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا کیفیت بنزین با کلان شهرها متفاوت است ، گفت : کیفیت بنزین هیچ تفاوتی با استانهای دیگر ندارد و در مواردی نیز بهتر می باشد .

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری مصرف روزانه بنزین دراستان را 3 میلیون لیتر در روز دانست وافزود : روزانه 5/2 میلیون لیتر نیز در منطقه ساری مصرف می شود .

طالبی از افزایش 15 تا 20 درصدی بنزین در ایام تعطیلات عید نوروز خبرداد وگفت : در حال حاضر مصرف نفت و گاز 2300 هزار لیتر می باشد که هزار 800 لیتر در منطقه ساری می باشد .

وی با اشاره به طرح هدفمندی یارانه ها ، اذعان داشت : اگر این طرح در سال 84 اتفاق نمی افتاد امروز روزانه 5/7 لیتربنزین در استان مازندران مصرف می شد .

محمدی سخنگوی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری نیز با بیان اینکه روابط عمومی شرکت نفت منطقه ساری بیش از 70 شکایت را کتبی پاسخ داده است ، تاکید کرد : اگر مردم با مشکلی در این زمینه مواجه شدند می توانند با تماس با روابط عمومی که شماره آن در تمامی جایگاهها درج شده است ، شکایات خود را اعلام کنند.

وی همچنین در پایان به درج 350 خبر در روزنامه ها و خبرگزاری ها در طول سال اشاره کرد.