جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

مصرف برق در مازندران به بیش از 1700 مگاوات می‌رسد/ پیشنهاد کاهش ساعات اداری به دلیل گرمای هوا داده شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مصرف برق در مازندران به بیش از 1700 مگاوات می‌رسد/ پیشنهاد کاهش ساعات اداری به دلیل گرمای هوا داده شد

مصرف برق در مازندران به بیش از 1700 مگاوات می‌رسد/ پیشنهاد کاهش ساعات اداری به دلیل گرمای هوا داده شد

قاسم شهابی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: با توجه به دمای 37 درجه‌ای امروز هوا، مصرف برق امروز در مازندران به یک‌هزار و 700 مگاوات می‌رسد.

وی بیان کرد: با توجه به گرمای هوا در حال پیگیری هستیم ساعت کاری ادارات یک ساعت به جلو‌تر رود که این امر برای روزهای یک‌شنبه و دوشنبه با توجه به افزایش دما احتمال دارد، محقق شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با تأکید بر اینکه صرفه‌جویی و همکاری همه مردم در زمینه مصرف برق ضروری است، خاطرنشان کرد: خاموشی برنامه‌ریزی شده نداریم ولی در صورت عدم رعایت الگوی مصرف و محدودیت شبکه احتمال دارد بحث خاموشی مقطعی و منطقه‌ای در دستور کار قرار گیرد.

شهابی با اعلام اینکه گرما امروز و فردا در مازندران به اوج خود می‌رسد، اضافه کرد: تمام تلاش ما این است که گرمای تابستان امسال را بدون خاموشی سپری کنیم.

وی بیان کرد: باید روشنایی تابلوهای ادارات و  لامپ‌های تزئینی در سطح شهر به حداقل برسد، چرا که موجب افزایش مصرف برق در شبکه می‌شود که با توجه به گرمای هوا باید به این مهم توجه شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران تصریح کرد: با ادارات، بیمارستان‌ها و کارخانه‌ها نیز مکاتبه‌های لازم انجام شده تا دیزل‌ها را وارد مدار کنند که شرکت توزیع برق آمادگی برای بستن قرارداد را دارد.

شهابی در پایان با هشدار اینکه از مصرف همزمان کولر با لوازم برقی پرمصرف پرهیز شود، گفت: به‌دلیل  محدودیت در شبکه و منابع و اعتبارات کارسخت و طاقت‌فرسایی پیش رو داریم که امیدواریم با  همراهی مردم تابستان بدون خاموشی را پشت سر بگذاریم.