سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

مشکل بانکی در جبران خسارات برف سال گذشته با جدیت پیگیری می شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مشکل بانکی در جبران خسارات برف سال گذشته با جدیت پیگیری می شود

مشکل بانکی در جبران خسارات برف سال گذشته با جدیت پیگیری می شود


معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مازندران گفت که مشکل بانکی در پرداخت خسارت یا تمدید وام برخی از کشاورزان آسیب دیده از برف سال گذشته با جدیت از سوی مسوولان استان پیگیری می شود.

مشکل بانکی در جبران خسارات برف سال گذشته با جدیت پیگیری می شود

علی احسانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بعضی از بانک ها برای استمهال بدهی کشاورزان خسارت دیده و پرداخت تسهیلات به آنان مشکل دارند که در حال پیگیری برای حل این مشکلات هستیم.

وی گفت : بر اساس مصوبه موجود کشاورزانی که بر اثر برف سنگین سال گذشته دچار زیان شدند یا باید وام خسارت دریافت کنند یا مهلت تسهیلات دریافتی قبلی آنان تمدید شود.

او افزود : بانک کشاورزی تاکنون به تعهدات خود در این خصوص عمل کرده و پاسخگوی بیشتر کشاورزان خسارت دیده بوده است.

وی با اشاره به بدهکاری برخی از متقاضیان دریافت تسهیلات به بانک ها و مشکل برخی بانک ها در زمینه استمهال بدهی های آنان و اعطای تسهیلات گفت : بعضی از بانک ها در این زمینه مشکل دارند که موضوع در حال پیگیری است تا به نتیجه مطلوبی برسد و تلاش می کنیم به گونه ای موضوع حل شود تا بتوانیم بخشی از زیان های کشاورزان را جبران کنیم.

نماینده مردم رامسر ، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی چند روز پیش با اشاره به خسارات برف سال گذشته و قدردانی از مساعدت های دولت تدبیر و امید برای حل این مشکلات ، همکاری بانک ها برای پرداخت تسهیلات را نامطلوب ارزیابی کرده و گفته بود که برف سال گذشته مانند یک زلزله آسیب وارد کرد و دولت محترم با حسن نیت اعتباراتی را برای جبران خسارت ها در نظر گرفت اما به دلیل همکاری نکردن بانک ها مشکل همچنان باقی است.

شمس الله شریعت نژاد با اشاره به این که 70 درصد معیشت مردم منطقه از محصولات باغی است ، افزود : امسال بسیاری از کشاورزان محصولی ندارند و کار بزرگ دولت برای حمایت از این اقشار با بی توجهی بانک ها به نتیجه مطلوب نرسیده است.

برف سنگین زمستان پارسال در غرب مازندران بیش از هشت هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی، دام و طیور، شیلات، باغ و گل و گیاه خسارت وارد کرده بود که بخشی از این خسارات مربوط به محصولات باغی بود.

دولت برای جبران بخشی از این خسارات یکهزار و 230 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت در نظر گرفت تا از طریق بانک های کشاورزی ، تجارت ، صادرات ، ملت و رفاه کارگران به خسارت دیدگان پرداخت شود.

همچنین بر اساس مصوبه دولت بانک ها ملزم شدند بدهی کشاورزان خسارت دیده از برف را به مدت سه سال تمدید کنند.