رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

مشکل آب شهرهای نکا و بهشهر رفع می‌شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مشکل آب شهرهای نکا و بهشهر رفع می‌شود

مشکل آب شهرهای نکا و بهشهر رفع می‌شود


مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران گفت: مشکل آب شرب شهرهای نکا و بهشهر با حفر و تجهیز چهار حلقه چاه رفع می‌شود.

مشکل آب شهرهای نکا و بهشهر رفع می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت آبفای شهری مازندران، ذبیح‌الله ذاکری، از حفر و تجهیز یک حلقه چاه و احداث خط انتقال آب به طول 650 متر در شهر نکا خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر شرکت آبفای شهری استان، از محل اعتبارات عمرانی نسبت به خرید و حفر چاه با آبدهی 80 لیتر در ثانیه اقدام کرده است.
وی افزود: در حال حاضر خرید لوله برای خطوط انتقال به طول 600 متر و پمپ و منصوبات مورد نیاز و عملیات احداث اطاقک و حصارکشی در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران بیان کرد: در سال‌جاری از محل اعتبارات عمرانی، 313 میلیون و 700 هزار تومان و از محل اعتبارات تنش‌آبی نیز 150 میلیون تومان به این پروژه اختصاص یافت.

این مسئول با بیان اینکه تکمیل و بهره‌برداری این طرح، نیاز به 250 میلیون تومان اعتبار دارد، اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود در 45 روز آینده، این چاه وارد مدار بهره‌برداری شود.

ذاکری از اجرای طرح بزرگ تأمین آب در شهرهای نکا، بهشهر و روستاهای مسیر به‌منظور رفع مشکل کمبود آب خبر داد و خاطرنشان کرد: در صورت تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها، 170 لیتر در ثانیه به میزان توان تأمین آب افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: در این دو شهر حفر و تجهیز یک حلقه چاه با پیش‌بینی آبدهی 70 لیتر در ثانیه، خرید و تجهیز دو حلقه چاه با آبدهی 100 لیتر در ثانیه و احداث خط انتقال به طول 3 هزار و 200 متر و عبور از دو دهنه رودخانه به عرض مجموع 220 متر در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران با بیان اینکه تاکنون خرید زمین برای حفر یک حلقه چاه و خرید لوله و اتصالات مورد نیاز انجام شده است، تصریح کرد: برای اجرای این طرح‌ها، یک‌میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار صرف شده است.

وی یادآور شد: در صورت تخصیص اعتبارات مورد نیاز به مبلغ 2 میلیارد تومان، این طرح‌ها در شش ماه به بهره‌برداری می‌رسد.