سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

مشکلی در تامین تسهیلات به واحدهای صنعتی مازندران جود ندارد - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکلی در تامین تسهیلات به واحدهای صنعتی مازندران جود ندارد

مشکلی در تامین تسهیلات به واحدهای صنعتی مازندران جود ندارد اما تولیدکنندگان توجه داشته باشند که تسهیلات بانکی در حال حاضر به منزله آب شوری است که تشنگی را افزایش می‌دهد. به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت و تجارت مازندران، محمد محمدپور در جلسه هم‌اندیشی با اعضای هیئت مدیره و روسای انجمن‌های تخصصی خانه صنعت، معدن و تجارت در خصوص فضای کسب و کار اظهار کرد: جو بین‌المللی در جهت مثبت و امیدوار کننده به نفع کشور ما به پیش می‌رود و درآمدزایی خوبی در حال حصول است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: در رابطه با تامین تسهیلات ارزی و ریالی مشکل خاصی وجود ندارد اما تولیدکنندگان توجه داشته باشند که تسهیلات بانکی در حال حاضر به منزله آب شوری است که تشنگی را افزایش می‌دهد.

وی تولیدکنندگان را سیمرغ کشور خطاب و تصریح کرد: دنیای مدیریت بنگاه‌داری تغییر کرده و بروز و پیشرفته شده است همچنین تفکرات و ایده‌ها در حوزه مدیریت صنعتی و معدنی در جهان امروز به سرعت در حال دگرگونی است، بنابراین مدیران نباید فقط به فکر تامین مالی کارخانجات باشند.

محمدپور با بیان اینکه امور صنعت و معدن استان را در اصل باید خانه صنعت، معدن و تجارت و انجمن‌های تخصصی آن اداره کنند و به پیش ببرند، خاطرنشان کرد: واقعیت امر این است که خانه و انجمن‌های وابسته نمایندگان ده‌ها واحد تولیدی عضو هستند که هر یک از آنها خانواده بزرگی را شامل می‌شوند و این حائز اهمیت است.

رئیس سازمان صنعت و تجارت مازندران افزود: سیاست و دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت هم این است که هر اقدامی را که امکان‌پذیر باشد به بخش خصوصی واگذار شود.

وی گفت: خادم صنعت‌گران و معدن‌کاران هستیم و خود را عضو خانه و این تشکل را جزو خانه خود به حساب می‌آورم و آماده همه نوع همکاری هستیم و این مطلب را هم قبول داریم که باید تشکل‌ها را جابیاندازیم اما در عین حال از خانه صنعت، معدن و تجارت استان انتظار داریم که پایگاه دانشی و پژوهشی ایجاد کند و خود را توانمند ساخته، تشویق‌ها و ترغیب‌های لازم را جهت رسیدن به سطح کیفیت مطلوب به عمل آورد.

محمدپور با اشاره به داشتن استراتژی و پیگیری‌های مشترک یادآور شد: باید این باور و اعتقاد را داشته باشیم که خیلی از مشکلات را در سطح استان و تعداد قابل توجهی از آن را در سطح کلان می‌توانیم برطرف کنیم.