جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

مشکلات دریافت سند مالکیت و خرید و فروش زمین های متعلق به بنیاد علوی حل می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکلات دریافت سند مالکیت و خرید و فروش زمین های متعلق به بنیاد علوی حل می شود

' شمس الله شریعت نژاد ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مرزن آباد چالوس افزود : با پیگیری های به عمل آمده از سوی شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نشستی که بتازگی با حضور رییس بنیاد مستضعفان برگزار شد ، این موضوع مطرح و آقای سعیدی کیا برای حل این مشکل قول مساعد داد.

وی اظهار داشت : طبق موافقت رییس بنیاد مستضعفان مقرر شد تا بنیاد علوی برای زمین های مصادره ای و غیرمصادره ای در گذشته امتیازاتی قائل شده و توجه خاصی به قشرهای بی بضاعت و کم درآمد جامعه که متقاضی سند مالکیت هستند، داشته باشد.

به گفته نماینده مردم شهرستان های عباس آباد، تنکابن و رامسر در مجلس بی سند بودن بخشی از زمین های متعلق به بنیاد علوی از جمله در استان های فارس ، اصفهان ، گیلان و مازندران سبب شده است تا مردمی که این زمین ها را در اختیار دارند برای خرید و فروش ، ساخت و ساز و همچنین دریافت سند دچار مشکل شوند.

شریعت نژاد افزود : در زمان حاضر اگر فردی بخواهد برای زمینی که بخشی از آن متعلق به بنیاد علوی است سند مالکیت دریافت کند باید بر اساس نرخ روز بابت هر متر مربع زمین مبالغی را به این بنیاد پرداخت کند که این شرایط نارضایتی بیشتر مردم را به دنبال داشته است.

این نماینده مجلس گفت: مشکل این زمین ها به پیش از پیروزی انقلاب اسلامی باز می گردد و هم اکنون نیز عرصه این املاک طبق اسناد موجود به نام بنیاد علوی ثبت شده است.

{jcomments off}