جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

مشکلات آموزش و پرورش با نهادینه کردن فرهنگ قرآنی حل خواهد شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکلات آموزش و پرورش با نهادینه کردن فرهنگ قرآنی حل خواهد شد

'سید علی قاسمی' روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با پر اهمیت شمردن برنامه های قرآنی در مدارس از آن به عنوان کتاب زندگی یاد کرد و افزود : همه می توانند به لحاظ عاطفی ، علمی و عقلی از این دریای بیکران این کتاب مقدس بنوشند.

وی به در معرض خطر بودن جوانان و نوجوانان در تهاجم فرهنگی اشاره کرد و تربیت اسلامی و پیروی از آموزه های قرآنی را در مبارزه با اینگونه از دسایس دشمنان کارساز دانست.

او خاطر نشان کرد: تجربه نشان داده که فرزندانی که بیشتر با این کتاب آسمانی انس و الفت دارند، مصونیتشان در مقابل آسیب های اجتماعی بمراتب بیشتر است.

قاسمی به رویکرد ویژه آموزش و پرورش مازندران به فعالیت های قرآنی اشاره کرد و یاد آور شد 66مدرسه قرآنی در حال حاضر با 13هزار دانش آموز در استان به آموزش مفاهیم این کتاب آسمانی اشتغال دارند.

وی همچنین از شرکت 300 معلم، مدیر و مربی قرآنی مدارس شاهد مازندران در دوره آموزشی و توجیهی کتاب جدیدالتالیف قرآن خبر داد و افزود: دوره مذکور در شهرستان های ساری و محمودآباد در روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته با حضور مولف کتاب برگزار شد.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم استفاده از فرصت های ایام سوگواری امام حسین (ع) در این ایام بسیار ارزشمند و پربرکت دانست و تاکید کرد: در این ماه برای عرض ارادت به آستان اباعبدالله الحسین (ع) مدیران طوری برنامه ریزی کنند تا یک نکته از کربلا در آیین صبحگاه بیان و یا حداقل شعری در گرامیداشت این ایام قرائت شود.

قاسمی همچنین از مراسم سوگواری و دسته روی دانش آموزان مازندرانی در هفتم محرم خبر داد و افزود:آنان با حضور در مراسم مذهبی، اجتماعی و سیاسی همواره عشق به دین و نظام اسلامی و پیروی از ولایت فقیه را به نمایش گذاشتند.

{jcomments off}