جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

مشکلات اجرای طرح پزشک خانواده شهری در سال 93 برطرف می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکلات اجرای طرح پزشک خانواده شهری در سال 93 برطرف می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر قاسم جان بابایی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به زمان بر بودن اجرای کامل طرح پزشک خانواده افزود: اجرای کامل این طرح طی یک تا دو سال عملی نیست و باید تمام زوایا در این طرح مدنظر قرار گیرد.

وی با اشاره به معلق ماندن این طرح در وزارت بهداشت و شتاب زده اجرا کردن این طرح در مازندران ادامه داد: جا به جا شدن سه وزیر در زمان اجرای این طرح از دلایل دیگر عدم اجرای موفق طرح پزشک خانواده شهری است.

وی مشخص نبودن موقعیت شهری و روستایی استان، وجود جمعیت متراکم و پیگیری های درمانی مردم از طریق استان های دیگر از دلایل عدم موفقیت این طرح در مازندران است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: هم اکنون 12 درصد جمعیت استان در پزشک خانواده ثبت نام نکردند که این مساله بخشی از مشکلات این طرح است.

دکتر جان بابایی با اشاره به تشکیل کارگروهی در دانشگاه برای اجرای طرح پزشک خانواده شهری افزود: جلسات آسیب شناسی طرح پزشک خانواده با حضور مسوولان اجرایی این طرح برگزار می شود.

وی بیان کرد: برای رسیدن به اهداف مطلوب در طرح پزشک خانواده شهری نیاز است که مرحله اول این طرح به خوبی به اجرا در آید.

وی با اشاره به اینکه پزشکانی که اکنون تربیت شده اند، مخصوص پزشک خانواده نیستند ادامه داد: این پزشکان نیاز به آموزش دارند که در تلاش هستیم این کار انجام شود.

دکتر جان بابایی با اشاره به گرانی نرخ دارو در کشور گفت: اگر تعرفه ها درست و بیمه ها تجمیع شود بخشی از مشکلات حل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون 382 هزار و 47 خانوار در برنامه پزشک خانواده سرشماری شدند افزود: از مجموع جمعیت شهری استان یک میلیون و 29 هزار و 460 نفر پزشک خود را انتخاب کردند و از این تعداد 36.92 درصد ویزیت پایه شدند.