جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

مشارکت 45 میلیارد تومانی خیران مازندرانی در سال گذشته - نمایش محتوای خبر

 

 

مشارکت 45 میلیارد تومانی خیران مازندرانی در سال گذشته

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، جعفر قربانپور ظهر امروز در همایش خیران مدرسه‌ساز بهنمیر در سالن اجتماعات تالار حاج حسن با تبریک به مناسبت ولادت حضرت فاطمه(س) اظهار داشت: از نخستین سال شروع فعالیت مجمع خیران مدرسه‌ساز یعنی سال 77 مبلغ 750 میلیون تومان با مشارکت خیران و آموزش و پرورش در امر احداث، توسعه، تجهیز و تحویل زمین اختصاص یافت.

وی افزود: میزان مشارکت خیران در سال 92 به 45 میلیارد تومان ارتقا یافت.

کارشناس مسئول امور شوراها و نماینده امور بین‌الملل اداره  آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه هر سال در فصل بهار جشنواره تجلیل از خیران در شهرستان‌ها و مناطق، با شکوه هر چه تمام‌تر برگزار می‌شود، تصریح کرد: در نهایت در اول خرداد جشنواره سراسری خیران مدرسه‌ساز در اردوگاه بادله برگزار خواهد شد.

قربانپور اذعان داشت: آنچه موجب رشد علمی دانش‌آموزان و کسب رتبه دوم کنکور سراسری در سال گذشته در میان استان‌های کشور شده است رویکرد توسعه کمی و کیفی آموزش و پرورش، هوشمندسازی مدارس، تجهیز کارگاه و آزمایشگاه‌ها توسط خیران بوده است.

وی افزود: همچنین نگاه زیبای دینی و معنوی خیران نیکوکار در امر مقدس مدرسه‌سازی و مدرسه‌یاری در کنار کمیته بانوان خیر موجب رشد و پرورش آموزش و پرورش استان مازندران شده است.

قربانپور در پایان خاطرنشان کرد: سیاست جدید مجمع خیران وزارت آموزش و پرورش تکمیل پروژه نیمه تمام دولتی توسط خیران و نیز مشارکت خیران در اداره مدارس خیرساز به صورت اعضای هیئت امنای مدارس است.